Opera w Fordach

Strona główna Aktualności

O autorze

Ford zaprezentował kolejną edycję bardzo interesującego, wbudowanego systemu komputerowego, z którego można skorzystać w vanach i ciężarówkach. System jest częścią technologii Ford Work Solutions. Miłośnicy Opery wożący duże ładunki chyba polubią Forda, bo właśnie ta przeglądarka została wybrana jako element komputera pokładowego. Podczas ubiegłorocznych targów motoryzacyjnych w Chicago, prezentowany system pokładowy wyposażony był w przeglądarkę Internet Explorer.

Komputer Ford Work Solutions umieszczony jest w miejscu zajmowanym zazwyczaj przez radio. Jest wyposażony w 6,5 calowy ekran dotykowy o dużej rozdzielczości, 4 gigabajty pamięci, miejsce na karty SD dla dodatkowej pamięci, port USB i bezprzewodową klawiaturę oraz myszkę. Rysik umieszczony obok kieszeni CD umożliwia korzystania z dotykowego ekranu. Dodatkowo znajduje się tu także pokładowa, zasilana baterią drukarka atramentowa.

Komputer pełni rolę wirtualnego biura, za pomocą Opery można korzystać z Internetu, poza tym można mailować, a także łączyć się ze zdalnym komputerem, o drobiazgach typu nawigacja czy multimedia nie wspominając.

Więcej poczytać można na stronie fordworksolutions.com, a w zakładce In-Dash Computer znaleźć można film prezentujący urządzenie w akcji.

© dobreprogramy