r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera wypowiada się na temat Flasha

Strona główna Aktualności

O autorze

Całkiem niedawno opinie na temat technologii Flash i jej przyszłości wyrazili przedstawiciele firm Apple oraz Microsoft. Teraz w tym temacie wypowiedział się również Phillip Gronvold z Opera Software.

Sprawa rozpoczęła się od opublikowania przez Steva Jobsa, CEO firmy Apple, otwartego listu, w którym nie wróży on Flashowi świetlanej przyszłości. Do słów Jobsa przychylił się Microsoft stwierdzając, iż przyszłością Sieci jest HTML5. W wywiadzie udzielonym serwisowi TechRadar, Phillip Gronvold z Opera Software powiedział, że wsparcie dla technologii Flash w przeglądarkach jest obecnie niezbędne, jednak może się to zmienić wraz ze zbliżaniem się HTML5. Opera zdaje sobie bowiem sprawę, że aktualnie korzystanie w pełni z funkcjonalności wielu stron WWW możliwe jest tylko, jeśli w przeglądarce zainstalowany jest plugin autorstwa Adobe. Dość humorystycznie została ujęta kwestia odtwarzania filmów z wykorzystaniem Flasha - zdaniem pracownika Opery, w takiej sytuacji na urządzaniu, na którym działa Flash można smażyć jajka.

Gronvold twierdzi, że Adobe w celu uniknięcia klęski Flasha musi zrobić krok w stronę otwartych standardów internetowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.