Opera 8.50 za darmo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Opera opublikowała najnowszą wersję swej przeglądarki. Wersja 8.50 jest jednak przełomowa nie ze względu na zmiany funkcjonalne, mimo że takie się pojawiły, wprowadzono także wiele poprawek związanych z bezpieczeństwem. Opera 8.50 jest jednak wersją przełomową ponieważ po raz pierwszy została udostępniona za darmo bez reklam.

Już wcześniej, podczas obchodów 10 - lecia przeglądarki miała miejsce pierwsza przymiarka do wprowadzenia na rynek wersji darmowej. Każdy wówczas mógł zarejestrować się i otrzymać darmowy klucz aktywacyjny. Od dziś takie zabiegi nie są jednak potrzebne, od razu pobieramy wersję pozbawioną reklam.

Opera jest przeglądarką z "najwyższej półki" - obsługuje panele, posiada szereg funkcji wpływających na efektywność i wygodę korzystania z WWW takich jak: gesty, skróty oraz komendy glosowe, obsługuje RSS, a także SVG (Scalable Vector Graphics). Najnowsza wersja wspiera również coraz bardziej popularną pocztę Gmail. Mimo wielu atutów konkurencyjne produkty (Internet Explorer oraz Firefox) miały jedną obiektywną przewagę - były bezpłatna (abstrahując od dyskusji na temat faktycznej bezpłatności IE). Obecnie przewaga ta została zlikwidowana więc pozostaje już jedynie rywalizacja jakościowa. To tylko dobrze rokuje nam użytkownikom :-)

Najnowszą Operę 8.50 w wersji polskiej pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail

© dobreprogramy
s