reklama

„Operacja Bazyliszek” – Allegro zaprasza na kolejną polską legendę

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Allegro kontynuuje swój flirt z kinematografią. W Sieci pojawiła się już kolejna krótkometrażówka z cyklu „Legendy Polskie”, pod tytułem „Operacja Bazyliszek”. Reżyserem wciąż jest Tomasz Bagiński, a w rolach głównych wystąpili Olaf Lubaszenko i Paweł Domagała. Można powiedzieć, że w pewnym sensie jest to kontynuacja poprzedniej części cyklu, „Twardowsky 2.0”, w którym działania bohatera doprowadziły do pojawienia się na Ziemi różnych monstrów.

Policjant Boguś Kołodziej, ostatni z Piastów, za zadanie będzie miał zmierzyć się z Bazyliszkiem, bestią której spojrzenie zamienia w kamień i uratować piękną dziewczynę. To wszystko podane w sosie soczystych dialogów i humorów, niewątpliwie trudnych do zrozumienia dla widza z zagranicy, ale dla Polaków – świetnych. I nas też kiedyś coś trafi, znikniemy jak praca w Radomiu.

Widać że warsztat „Legend Polskich” stale się poprawia. Nie tylko efekty specjalne, ale i kamerowanie oraz montaż stoją na bardzo wysokim poziomie. Producenci filmów, którzy szukają budżetowych pieniędzy z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej mogliby się wiele nauczyć. Co szczególnie zaś istotne, „Operację Bazyliszek” możemy oglądać w Internecie za darmo, i nikt nie będzie oglądających za to ścigał po sądach.

Allegro znalazło więc znakomity sposób na promowanie swojej marki, przy okazji popularyzując polską kulturę, klasyczne legendy przedstawione w atrakcyjnym, zrozumiałym dla współczesnego odbiorcy sztafażu. I na „Operacji Bazyliszek” nie skończy. W grudniu zadebiutuje kolejna krótkometrażówka o zielarce Jadze.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama