Opolska Policja zamyka pirackie radio

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie ucichły jeszcze echa niedawnych nalotów na koszalińskie i poznańskie akademiki, a tymczasem policjanci zamknęli piracką rozgłośnię radiową z Zawady koło Opola, nadającą na falach UKF i przez Internet.

W trakcie kontroli pasma UKF, pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej namierzyli pasmo 97,7 MHz, na którym nadawana była muzyka. Okazało się, że sygnał dochodzi z Zawady koło Opola. Wczoraj Policja dokonała przeszukania w namierzonym wcześniej budynku w Zawadzie, w którym, jak się okazało, działała nielegalna rozgłośnia. Jak informuje Policja, w trakcie przeszukania ujawniono nielegalne oprogramowanie oraz około 15.000 nielegalnych utworów MP3, a także komputery i sprzęt służący do nielegalnego nadawania. Radia na falach UKF mogli słuchać mieszkańcy najbliższej okolicy, w tym także mieszkańcy centrum Opola. Przez Internet - praktycznie wszyscy.

Jak informuje Policja, radio prowadził 23-letni mieszkaniec Zawady, Damian C. Mężczyzna nie posiadał koncesji na nadawanie sygnału radiowego, ani zezwolenia na publiczne odtwarzanie utworów muzycznych. Zostanie mu przedstawiony zarzut rozpowszechniania bez uprawnień cudzych utworów oraz zarzut używania urządzenia radiowo nadawczego lub nadawczo-odbiorczego bez wymaganego pozwolenia za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy