reklama

Opowiedz o utraconych danych i wygraj licencję na Ashampoo Backup Pro!

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Aktualizacja

Dziękujemy za podzielenie się z nami naszymi historiami, rozdzielić licencje jakie mieliśmy nie było łatwo. Ostatecznie jednak po kluczu licencyjnym do Ashampoo Backup Pro otrzymują użytkownicy: Licker, yahoob3, edmun, cmelak, lubicz, crowbme, marson1, Tomi915, RoninPn, Canaris1978, UltimaThule, karol221-10, Domker, clouseau, kilijanek.

Obowiązkowo opis każdego programu do tworzenia i zarządzania kopiami zapasowymi zaczyna się od wyświechtanego frazesu o podziale ludzi na tych i owych. Jako że obowiązku tego dopełniliśmy, zapraszamy do zapoznania się z całkiem udanym programem Ashampoo Backup Pro. To zaawansowane a zarazem wygodne w użyciu narzędzie. Płacić za nie nie musicie, możecie wziąć udział w prościutkim konkursie, w którym mamy 15 licencji do rozdania.

Nowa wersja Ashampoo Backup Pro oznaczona numerem 11 została przeprojektowana od podstaw, tak aby zoptymalizować wykonywanie kopii zapasowych zarówno plików i folderów jak i całych partycji, oraz ich przechowywanie zarówno na własnych nośnikach, jak i w chmurze. Pisząc o tworzeniu kopii całych partycji mamy też na myśli partycje systemowe. Program ten pozwala szybko odzyskać system z zewnętrznego nośnika lub kopii w sieci, poprzez swoją aplikację rozruchową, obsługującą UEFI.

Docenią to przede wszystkim ci, którzy obawiają się utraty plików wskutek infekcji ransomware – licencja na program do backupu jest o wiele tańsza od okupu żądanego przez cyberprzestępców. Gdy zmuszona do otwierania setek załączników sekretarka w końcu kliknie na ten jeden uzłośliwiony, przywrócenie systemu do pracy zajmie kilka minut, nie będzie niczego kosztowało. Operacje na kopiach zapasowych odbywają się w tle, a jeśli komputer jest mocno obciążony, zostają wstrzymane.

Ashampoo Backup Pro pozwala przechowywać kopie zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Obsługiwane są m.in. Dysk Google, OneDrive oraz Dropbox, a także usługi oferowane przez niektóre firmy hostingowe. Obrazy kopii tworzone są w postaci przyrostowej, dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca, modyfikowane pliki dołączane są tylko do kolejnych obrazów różnicowych. Całym procesem możan zarządzać za pomocą Bezpieczeństwo danych zapewnia oczywiście szyfrowanie z użyciem 256-bitowego klucza AES.

Narzędzie w swojej najnowszej odsłonie powinno spodobać się przede wszystkim tym, którzy lubią Windows 10 – jest znakomicie wpasowane we wzornictwo interfejsu tego systemu, i znacznie bardziej intuicyjne niż wersje poprzednie.

Kupić Ashampoo Backup Pro w najnowszej wersji (i to ze zniżką) możecie w naszym sklepiku. Jeśli jednak chcecie dostać licencję za darmo, to zapraszamy do konkursu. Warunki są proste – do dzisiaj, do północy opiszcie w komentarzu najgorszy wypadek utraty danych, jaki wam się zdarzył czy też jakiego byliście bezpośrednimi świadkami. Wśród zalogowanych Czytelników – autorów najciekawszych komentarzy – rozdamy 15 licencji na program. Komentarze zostają ukryte do końca trwania konkursu, tak byście siebie nawzajem nie podglądali.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama