Opus Pocus

Strona główna Windows Gry Platformowe
P​obierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Opus Pocus to bardzo ciekawa platformówka z mocnym nastawieniem na nie lada główkowanie, zabierająca gracza w świat książki. Młody czarodziej zostaje uwięziony w jednym z pradawnych tomów i musi znaleźć wyjście z każdego kolejnego rozdziału. W wydostaniu się z pułapki pomóc może mu jedynie spryt fana PC, a także skoczność, by sprawnie przemieszczać się z miejsca w miejsce. Tytuł spodoba się także młodszym.

Akcja każdego etapu rozgrywa się zawsze na dwóch przyległych stronicach księgi. Zazwyczaj jasno zaznaczona jest droga do portalu prowadzącego dalej, najpierw jednak trzeba odnaleźć do niego klucz, a przydałoby się przy okazji również wyzbierać porozrzucane dookoła monety. Da się ponadto kłaść oraz na nowo stawiać specjalnie oznaczone elementy scenografii, by w ten sposób uzyskiwać potrzebne platformy.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie nachylanie stron. W zależności od potrzeb, będziemy unosili lewą albo prawą stronicę, tym samym zmieniając wygląd poziomu, kiedy to powiedzmy byle drzewo staje się nagle przydatną kładką. Wraz z kolejnymi etapami rośnie rzecz jasna trudność wyzwań, a gra zbiera statystyki czasu pokonania poziomu czy złapanych monet, aby mieć rekordy do pobijania. To wyjątkowe dzieło.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 2.0 GHz
  • 2 GB RAM

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!