r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Oracle Database Express Edition 11g Release 2

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ograniczona funkcjonalnie ale całkowicie bezpłatna edycja serwera baz danych największego producenta tego typu oprogramowania na świecie.

Oracle 11g Release 2 Express Edition została stworzona z myślą o osobach uczących się tworzyć programowania w PHP, Java lub .NET z wykorzystaniem relacyjnych baz danych Oracle, programistach poszukujących rozwiązania bazodanowego, które można zintegrować z ich aplikacjami, a także początkujących administratorach, którzy chcą zdobyć doświadczenie w zarządzaniu systemami bazodanowymi, a nawet małych firmach.

Podobnie jak odpowiednik firmy Microsoft, Oracle 11g Express Edition obsługuje maksymalnie 1 GB pamięci RAM (bez względu na zainstalowaną ilość w systemie) i tylko jeden procesor, a rozmiar danych użytkownika ograniczony jest do 11 GB, co jednak istotne, bazuje na to samo jądrze co komercyjna edycja.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

nie ma nic do gadania
wszystko na minus
ocena użytkownika

tylko mysql albo postgresql czy też mariadb, nigdy tego syfu nie instalować zwanego oracle database, już na studiach wystarczyło że potrafiłeś pisać zapytania w sql to gratis dawali jeszcze certyfikat z oracle, dlaczego? Bo czym niby się różni od mysql, postgresa i innych? Szczerze niczym jedyna różnica to budowa samego systemu bazodanowego pod względem wydajności, stabilności i szybkości. Sama instalacja jest problemem i może się wysypać przy instalacji więc szkoda gadać.

16.05.2015 16:15 | Recenzja do wersji 11g Release 2

Komentarze

0 nowych
  #9 26.05.2016 21:10

W szpitalach na całym świecie bazy danych rozrastają się w gigantycznym tempie. W takich przypadkach Oracle pokazuje swoją przewagę nad konkurencją.

  #8 01.11.2015 00:56

Wersja dobra do nauki, dobrze dociągnąć też sql developer i data modeler. Gdybym tworzył startup wybrałbym Postgresa, ale na rynku pracy płaci się za oracla :) aha, i żeby móc porównywać bazy trzeba być od nich specjalistą a nie gimbusem od phpa
Java Enterprise -> Oracle

  #7 07.07.2015 08:20

@Dla mnie Oracle to porażka (niezalogowany):
Nigdy nie pracowałeś na działającej bazie ORACLE? poklikasz kilka miesięcy i nie będziesz chciał wracać do niczego innego. To najlepsza baza jaką można mieć. Może niekoniecznie akurat 11g XE ale znam te bazy od 17 lat i nikt nigdy mnie nie przekona, że jest coś co przebije ORACLE.

  #6 30.06.2011 11:07

Porównywać mysql do oracla nie ma sensu. Oracle jest świetnym i dopracowanym silnikiem bazodanowym. Ale w porówaniu do mssql wcale nie jest lepszy. Mają podobne narzędzia i w szybkości też mssql-a nie przerasta. Jedyną zaletą jest fakt, że można go instalować nie tylko na windowsach. Po za tym róźnice są nie zauważalne. Wybór raczej zależy od preferencji lub "polityki" firmy. Javowcy wybiorą oracle, dotnetowacy sql servera i tyle. Cenowo się nie róźnią. Firmie, która ma administratorów mssql-a nie opłaca się kupować oracle i wicewersa.

  #5 22.01.2011 22:35

Oracle Database dużą stabilność. Niestety, ale baza wymaga dużej wiedzy przy użytkowaniu jednak jej stabilność jest tego warta. Domorosłym programistom nie wybacza ich błędów.

  #4 14.12.2008 13:40

ze strony producenta mozna pobrac program dopiero po zalogowaniu sie ...... niestety zalogowac sie nie mozna - wyskakuje blad polaczenia

  #3 28.05.2008 23:58

1. Nie działają transakcje na DDL. To chyba tylko w Oracle.
2.Instalacja bazy i administracja.. szkoda gadac.
3. Szybkośc tragiczna...

  #2 25.03.2008 22:02

potrzebuje instalkę z ORACLE.
gdzie mozna pobrac ten program na własny uzytek?
pozdrawiam

  #1 24.07.2007 15:42

Dlaczego najlepsza relacyjna baza danych ma taką słabą ocenę, mógłby mi ktoś wytłumaczyć w czym mssql czy mysql jest lepszy od oracla(ceny nie bierzmy pod uwagę), jakiś idiota wydaje te oceny

---------------------------------------------

Z epitetami to trochę przeholowałeś :) Faktycznie jednak to pomyłka - już poprawiona.

Pozdrawiam
Cebula

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.