Oracle Database Express Edition 11g Release 2

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz ​program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ograniczona funkcjonalnie ale całkowicie bezpłatna edycja serwera baz danych największego producenta tego typu oprogramowania na świecie.

Oracle 11g Release 2 Express Edition została stworzona z myślą o osobach uczących się tworzyć programowania w PHP, Java lub .NET z wykorzystaniem relacyjnych baz danych Oracle, programistach poszukujących rozwiązania bazodanowego, które można zintegrować z ich aplikacjami, a także początkujących administratorach, którzy chcą zdobyć doświadczenie w zarządzaniu systemami bazodanowymi, a nawet małych firmach.

Podobnie jak odpowiednik firmy Microsoft, Oracle 11g Express Edition obsługuje maksymalnie 1 GB pamięci RAM (bez względu na zainstalowaną ilość w systemie) i tylko jeden procesor, a rozmiar danych użytkownika ograniczony jest do 11 GB, co jednak istotne, bazuje na to samo jądrze co komercyjna edycja.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

nie ma nic do gadania
wszystko na minus
ocena użytkownika
16.05.2015 16:15 • Recenzja do wersji 11g Release 2

tylko mysql albo postgresql czy też mariadb, nigdy tego syfu nie instalować zwanego oracle database, już na studiach wystarczyło że potrafiłeś pisać zapytania w sql to gratis dawali jeszcze certyfikat z oracle, dlaczego? Bo czym niby się różni od mysql, postgresa i innych? Szczerze niczym jedyna różnica to budowa samego systemu bazodanowego pod względem wydajności, stabilności i szybkości. Sama instalacja jest problemem i może się wysypać przy instalacji więc szkoda gadać.