r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Oracle Linux 5.7 wydany

Strona główna Aktualności

Oracle Linux w wersji 5.x doczekał się kolejnej aktualizacji, tym razem do wydania 5.7. Dystybucja bazuje na udostępnionym pod koniec lipca Red Hat Enterprise Linux 5.7 i jest wzbogacona o poprawki i indywidualne modyfikacje Oracle.

Oracle Linux jest w pełni zgodny z RHEL, toteż wszystkie aplikacje działające na Red Hat będą działały także na dystrybucji Oracle. System posiada szereg certyfikatów potwierdzających jego gotowość do pracy na serwerach IBM, HP, Dell, Cisco oraz w chmurze obliczeniowej Amazon. Oracle Linux działa także na serwerach Oracle/Sun wyposażonych w procesory x86-64 i jest używany przez samo Oracle na ponad 40 tysiącach ich własnych, firmowych serwerów. W Oracle Linux 5.7 wprowadzono szereg zmian w jądrze i obsłudze sterowników. Wyeliminowano między innymi problemy z obsługą magistrali SCSI. Niewielkie zmiany względem RHEL zaszły w pakietach dostarczanych wraz z systemem. Dystrybucja dostępna jest z trzema wersjami kernela, różniącymi się poziomem zgodności z RHEL. System zapewnia także udoskonaloną obsługę Xen, czego nie można powiedzieć o nowszej gałęzi 6.x. Szczegółowe informacje o zmianach wprowadzonych do Oracle Linux 5.7 można znaleźć w notce o wydaniu.

Obrazy płyt instalacyjnych Oracle Linux 5.7 można pobrać bezpośrednio z Oracle E-Delivery.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.