Oracle dla polskiej Policji

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Oracle Polska poinformowała, że podpisała kontrakt z Komendą Główną Policji na stworzenie systemu informatycznego, który skonsoliduje zapytania kierowane do systemów informatycznych - zarówno tych działających w Policji, jak i wielu zewnętrznych. System Poszukiwawczy Policji (SPP) zastąpi wiele interfejsów służących dotąd do poszukiwania konkretnych danych w różnych aplikacjach, jako centralny punkt dostępu i centralna wyszukiwarka.

Podstawowe obszary informacji, które będzie obsługiwał SPP, to dane o osobach i pojazdach. Pytania zadawane w SPP będą dalej kierowane do takich aplikacji, jak Krajowy System Informacyjny Policji (KSIP), Schengen Information System (SIS), Visa Information System (VIS), Centralna Ewidencja Ludności (PESEL/CEL), Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPIK), a także systemy Straży Granicznej, więziennictwa oraz REGON. System ma być otwarty, co umożliwi podłączanie go do wszystkich innych systemów informacyjnych używanych przez policję, jakie powstaną w przyszłości.

Prace projektowe rozpoczęły się na początku października 2006 r., pod koniec marca 2007 r. system ma zostać przekazany użytkownikom do testów akceptacyjnych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza