Oracle kupuje Siebel Systems

Strona główna Aktualności

O autorze

Oracle - największy na świecie producent baz danych i jednocześnie drugi pod względem wartości (po Microsoft) producent oprogramowania na świecie, poinformował o zakupie firmy Siebel Systems - czołowego producenta oprogramowania CRM (Customer Relationship Management) służącego do zarządzania relacjami z klientami. Wartość transakcji to 5,85 mld. dolarów.

Za jednym posunięciem, Oracle zostaje numerem jeden w dziedzinie aplikacji CRM na świecie - powiedział Larry Ellison dyrektor generalny Oracle. 4 tysiące klientów aplikacji CRM i 3,4 mln. użytkowników umacnia naszą pierwszą pozycję w dziedzinie aplikacji w Ameryce Północnej oraz przybliża nas do pierwszej pozycji w dziedzinie aplikacji globalnie - dodał.

Dzisiaj jest wspaniały dzień dla klientów, partnerów, akcjonariuszy i pracowników Siebel Systems - powiedział Thomas M. Siebel, prezes zarządu Siebel Systems. Kombinacja aplikacji Siebel'a z potencjałem rozwojowym Oracle w celu udoskonalania naszych produktów CRM, zapewni bezpieczeństwo naszym klientom i kontynuację sukcesów. Jest wiele korzyści biznesowych które będą pozwalały nam być jeszcze efektywniejsi w dostarczaniu wysokiej jakości, wiodących rozwiązań na ręce zadowolonych klientów - dodał.

Jest kolejne duże przejęcie Oracle w ciągu ostatnich miesięcy. Na przełomie ubiegłego i bieżącego roku doszło do przejęcia PeopleSoft - jednego z czołowych producentów systemów ERP (Enterprise Resource Planning) przeznaczonych do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Ponadto w ostatnim czasie przejęty przez Oracle został także cały szereg mniejszych firm m.in. - Retek, TimesTen, Oblix, TripleHop Technologies i ProfitLogic.

© dobreprogramy
s