r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Oracle oddaje OpenOffice społeczności

Strona główna Aktualności

Firma Oracle ogłosiła, że nie będzie dalej rozwijać komercyjnej wersji popularnego pakietu OpenOffice. Projekt zostanie oddany w ręce społeczności.

Szef firmy, Edward Screven, stwierdził w oświadczeniu prasowym, że celem Oracle’a będzie teraz ścisła współpraca z członkami społeczności rozwijającej bezpłatną wersję pakietu biurowego. Firma nie ma zamiaru już zajmować się komercyjnymi projektami - zarówno płatnym wydaniem OpenOffice, jak i Oracle Cloud Office. Czyżby firma wreszcie poszła po rozum do głowy? Jak dotąd Oracle oskarżany był o ignorowanie społeczności zajmującej się rozwojem jej programów. W ubiegłym roku zamknięto OpenSolarisa, a nieco później grupa osób współtworzących OpenOffice stworzyła własny fork pakietu - LibreOffice.

Oracle zapewnia, że będzie pomagać w rozwoju otwartych projektów, a także wspierać takie standardy dokumentów jak choćby Open Document Format (ODF). Możliwe jednak, że firma jest po prostu zmęczona rozwojem OpenOffice, który nie przynosi komercyjnych zysków. Łatwiej jest go oddać społeczności pasjonatów. Jednak nie wiadomo jeszcze, jak konkretnie będzie wyglądała współpraca nad OpenOffice.

r   e   k   l   a   m   a

Oracle jak dotąd nie wypowiedział się, czy zamierza skontaktować się z The Document Foundation w sprawie ewentualnej współpracy. Na blogu fundacji rozwijającej LibreOffice pojawiły się natomiast dość przychylne komentarze dotyczące decyzji firmy Oracle. Od tego, jak będzie przebiegać współpraca nad OpenOffice zależą przede wszystkim najbliższe działania właściciela OpenOffice. Czy projekt zostanie połączony z LibreOffice? A może nadal będą rozwijane dwa pakiety biurowe?

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.