r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Oracle pozywa Google’a do sądu

Strona główna Aktualności

Google został pozwany do sądu za wykorzystanie Javy w systemie Android dla smartfonów. Pozew skierowali przedstawiciele firmy Oracle.

Oracle wydał oświadczenie prasowe, w którym stwierdza, że Google świadomie, bezpośrednio i wielokrotnie naruszył intelektualne prawa Oracle’a do Javy. Dlatego Oracle przed sądem będzie domagać się zadośćuczynienia za złamanie prawa, powiedziała rzeczniczka spółki, Karen Tillman. Według pozwu, który wpłynął do stanowego sądu w Kalifornii, Google naruszył cały szereg patentów należących do firmy Oracle. Co więcej, jak dowiedział się CNet, wykorzystano prawa autorskie do kodu Javy, specyfikacji i innych materiałów. Nie podano sumy, jakiej będzie się domagać Oracle za naruszenie praw patentowych.

Problem z wykorzystaniem Javy sięga początków Androida, czyli 2007 r. Implementacja Javy zastosowana przez firmę Google jest inna od tej rozwijanej przez pozostałych twórców telefonów komórkowych. Programiści z Mountain View przygotowali własną wirtualną maszynę o nazwie Dalvik, która korzysta z niektórych plików Java na potrzeby Androida. System dla smartfonów nie używa jednak specyfikacji w ramach Java Community Process. Nie wiadomo jeszcze jak zareaguje Google na pozew ze strony Oracle’a. Przedstawiciele firmy stwierdzili, że jeszcze nie udało im się zapoznać z dokumentami złożonymi do sądu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.