r   e   k   l   a   m   a
reklama

Oracle zakończył przejęcie Suna

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Oracle ogłosił, że procedura przejęcia firmy Sun została ukończona.

Transakcja przejęcia opiewała na kwotę ponad 7 miliardów dolarów, ale dzięki niej gigant na rynku oprogramowania bazodanowego stał się również potęgą sprzętową, gdyż Sun mógł pochwalić się sporym udziałem w rynku serwerów, pamięci masowych i procesorów. Oracle w ten sposób kupuje też bardzo smakowite kąski jeśli chodzi o oprogramowanie - przede wszystkim technologie związane z MySQL, platformą Java i NetBeans, systemem OpenSolaris, pakietem biurowym OpenOffice i mnóstwem innych rozwijanych przez Suna projektów.

Przypomnijmy, że Oracle ogłosił zawarcie porozumienia w sprawie przejęcia Suna jeszcze w kwietniu ubiegłego roku, choć początkowo firmę miał kupić IBM. Po zatwierdzeniu transakcji przez amerykańskie władze antymonopolowe sprawa ugrzęzła na wiele miesięcy w Komisji Europejskiej, która obawiała się, czy przejęcie nie wpłynie negatywnie na rynek - głównie w kontekście baz danych. Ostatecznie jednak w wyniku dość burzliwych dyskusji i negocjacji Komisja kilka dni temu zgodziła się i teraz transakcja została sfinalizowana.

Dziś o godzinie 18:00 czasu polskiego odbędzie się transmitowana on-line konferencja prasowa, podczas której dyrektor zarządzający Oracle, Larry Ellison przedstawi plany korporacji w związku z przejęciem Suna.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane