Orange Free - tydzień testów

Strona główna Aktualności

O autorze

Usługi dostępu do Internetu oferowane przez sieci komórkowe są zasadniczo kierowane do odbiorców, dla których stały dostęp do sieci niezależnie od miejsca w którym się znajdują jest wartością samą w sobie, np. odbiorców biznesowych. Sporą grupę potencjalnie zainteresowanych takimi ofertami stanowią jednak również użytkownicy komputerów, którzy w miejscu swego zamieszkania nie mają możliwości skorzystania z tradycyjnych łącz.

Jednym z problemów, z którym muszą się zmierzyć użytkownicy chcący skorzystać "komórkowego Internetu" w domu jest brak pewności co do jakości transferu w konkretnym miejscu. Mimo wysokich maksymalnych transferów, może w praktyce okazać się, że w konkretnym miejscu możemy skorzystać jedynie z EDGE (236,8 kb/s) lub co gorsza GPRS (transfer 57,6 kb/s), sygnał może być niestabilny itd...

Orange zaproponowała tygodniowe testy. Oferta Orange Free polega na tym, że abonent podpisujący umowę na czas określony, może w ciągu tygodnia (tak naprawdę w ciągu sześciu pełnych dni) bez ponoszenia dodatkowych kosztów z usługi zrezygnować. Oczywiście jest haczyk ;-) Rzeczywiście abonent nie ponosi kosztów związanych z rezygnacją z usługi, nie otrzyma jednak zwrotu 61 zł, będących opłatą aktywacyjną. Obecnie Orange oferuje maksymalny transfer 7,2 Mb/s w technologii HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access). Abonament wynosi 60 lub 120 zł, w zależności od limitów transferowych (0,5 GB lub 5 GB).

© dobreprogramy

Komentarze