Orange Love – w pakiecie Internet, TV, telefonia komórkowa i stacjonarna. Miłość musisz mieć w sobie

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Orange Love, ponieważ „All you need is Love”. Pod taką „walentynkową” nazwą Orange Polska wprowadza nowy pakiet, mający być najkorzystniejszym połączeniem usług mobilnych i domowych. Światłowodowa infrastruktura otwiera w nim drogę nie tylko do bardzo szybkiego dostępu do Internetu, ale też telewizji w rozdzielczości 4K (z kompatybilnym odtwarzaczem/nagrywarką). Do tego usługi telefonii komórkowej i stacjonarnej – a to wszystko w całkiem atrakcyjnych cenach.

Objęta przez Orange strategia szybkiego rozwoju sieci światłowodowych i usług konwergentnych zaczęła przynosić pierwsze owoce. Usługa Orange Światłowód ma mieć już 100 tys. klientów. Mogłaby mieć oczywiście o wiele więcej, gdyż w zasięgu tej sieci jest obecnie 1,5 mln gospodarstw domowych. To właśnie do nich kierowana jest nowa kampania, w której usłyszymy klasyczny przebój Beatelsów (a nie zobaczymy już wyświechtanych kukiełek Serca i Rozumu)

Miłość do telewizji (w 4K)

Podczas prezentacji Orange Love, prezes firmy Jean-François Fallacher zachwalał nową usługę jako sposób dostarczenia tego wszystkiego, czego klienci i ich rodziny kochają, co czyni ich życie łatwiejszym i wygodniejszym. Orange Love – zestaw czterech najbardziej potrzebnych usług dla domu w jednym pakiecie ma więc przynieść m.in. zupełnie nową jakość doświadczania telewizji w przystępnej cenie. Umożliwiają to:

 • wspomniany Orange Światłowód z przepustowością min. 100 Mb/s,
 • modem Funbox 3.0 ze zintegrowanym terminalem optycznym (ONT) i punktem dostępowym Wi-Fi 802.11ac (anteny 4×4 MU-MIMO)
 • oraz dekoder TV Samsung 4K z funkcjami TimeShifting i Multiroom (zatrzymywanie i przewijanie programów i oglądanie telewizji na dwóch telewizorach jednocześnie, a w kosztującej dodatkowo 49 zł opcji z twardym dyskiem 500 GB, także równoczesne nagrywanie do trzech programów jednocześnie).

  Smartfony i telewizory

  Do tego klient otrzymuje usługę telefonii komórkowej (nielimitowane rozmowy i SMS-y, 3 GB ruchu sieciowego) oraz stacjonarnej (nielimitowane rozmowy w kraju i za granicą). A co z telewizją? Oczywiście jest – jako telewizja Orange. To 97 kanałów, w tym 33 HD. Co jednak z 4K? No cóż… kanałów 4K na świecie jest jak do tej pory jak na lekarstwo. W swojej ofercie telewizyjnej Orange oferuje domyślnie póki co dostęp do kanału Festival 4K z relacjami z festiwali, teatrów i oper, oraz za dodatkową opłatą HBO On Demand z dwoma sezonami serialu Pakt w ultra-wysokiej rozdzielczości.

  Nowością jest aplikacja mobilna Orange TV Go, umożliwiająca oglądanie telewizji przez sieć komórkową, na ekranie tabletu lub smartfonu – to jednak dodatkowa usługa, płatna 4,99 zł miesięcznie.

  Do pakietów Orange Love „pomarańczowi” oferują smartfony w abonamencie – można dostać m.in. LG X Power (149 zł i rata 20 zł/mies.), Huawei P9 lite (299 zł, rata 25 zł/mies.) czy Samsung Galaxy S7 Edge (999 zł, rata 75 zł/mies.). Można też otrzymać zestaw ze smartfonem i telewizorem 4K – np. 49-calowym Samsungiem UHD (349 zł, 90 zł/mies.).

  Więcej wygody niż innowacji

  Czy to faktycznie „nowa jakość”? No cóż, telewizja jaka jest, każdy widzi. Jean-François Fallacher powiedział co prawda, że obraz będzie tak ostry, że czasem wydaje się wręcz ostrzejszy niż w rzeczywistości – ale to albo właściwość narządu widzenia prezesa Orange Polska, albo marketingowy frazes, od 4K do ostrości świata rzeczywistego daleka jeszcze droga. Na pewno za to wielkim atutem nowej usługi jest wygoda rozliczeń – klient dostaje jedną umowę i jeden rachunek na wszystko, przy możliwie uproszczonych formalnościach.

  Obecnie znaleźć w ofercie można cztery pakiety Orange Love. Różnią się łączem internetowym i zakresem oferowanych usług (Love można dostać też bez światłowodu i bez telewizji). Poniższa tabelka przedstawia średnie ceny przy zawarciu umowy na 24 miesiące.

© dobreprogramy