Orange TV Go: wygodny dostęp do telewizji na Androidzie, iOS-ie i w przeglądarce

Orange TV Go: wygodny dostęp do telewizji na Androidzie, iOS‑ie i w przeglądarce

Orange TV Go: wygodny dostęp do telewizji na Androidzie, iOS-ie i w przeglądarce
22.09.2017 16:43, aktualizacja: 22.05.2018 13:37

Wymagania telewidzów nie ograniczają się już jedynie do liczby oferowanych programów, czy jakości, w jakiej są one odbierane. Nie mniej ważna jest ich dostępność: dlaczego użytkownik miałby rezygnować z oglądania telewizji tylko dlatego, że nie ma go akurat w domu? Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest dostępna dla abonentów Orange oparta na strumeniowaniu usługa Orange TV Go. Pozwala ona zabrać ze sobą telewizję wszędzie, gdzie będziemy mieć ze sobą smartfon, tablet czy laptop i cieszyć się z dostępu do treści i blisko 100 kanałów dostępnych w ramach Orange TV.

Menu dekodera, w którym aktywować można usługę Orange Tv Go.
Menu dekodera, w którym aktywować można usługę Orange Tv Go.

Orange TV Go stanowi tak na prawdę rozszerzenie usługi telewizyjnej Orange – korzystać można z niej w przeglądarce, posiada klienty na Androida i iOS-a, dzięki którym oglądanie TV wcale nie musi wiązać ze spędzaniem czasu przed telewizorem. Koszt usługi to zaledwie 4,99 zł miesięczne, które doliczane są do rachunku. Poza niską ceną, zaletę stanowi też bardzo dobra dostępność LTE w Orange, co pozwoli na korzystanie z Orange TV Go w niemal całej Polsce. Aktywacja odbywa się z poziomu samego dekodera – wystarczy wybrać tam pozycję Orange TV Go, a następnie potwierdzić decyzję poprzez wprowadzenie prawidłowego kodu dostępu.

Orange TV Go na urządzeniach mobilnych

Po pobraniu aplikacji na Androida lub iOS-a. Po aktywacji na usługi na dekoderze, wystarczy wprowadzić w aplikacji ID usługi TV oraz Kod poufny usługi TV, które widoczne są na wyciągu z umowy. Po poprawnym logowaniu, zobaczymy interfejs aplikacji w pełnej krasie, a zatem katalog stacji telewizyjnych: w oknie głównym wyświetlane są najpopularniejsze programy, zaś czytelny dostęp do kategorii widoczny jest w menu bocznym.

  • W aplikacji dostępny jest EPG, który pozwala się zorientować, co aktualnie można obejrzeć.
  • Menu główne aplikacji z podziałem na telewizję i VOD.
[1/2] W aplikacji dostępny jest EPG, który pozwala się zorientować, co aktualnie można obejrzeć.

Po kliknięciu przycisku hamburgera w lewym górnym rogu, uzyskać można dostęp do takich kategorii jak: TV, TV na życzenie czy Pakiety. Pierwsza pozycja umożliwia oglądanie stacji telewizyjnych, których portfolio pokrywa się z pakietem, jaki użytkownik opłaca w ramach standardowej usługi Orange TV. W meny Program TV dostępne jest oczywiście czytelny EPG (Electronic Progam Guide), dzięki któremu można się dowiedzieć, jaki program jest aktualnie emitowany na jakiej stacji. Wystarczy wybrać jedną z nich, aby uzyskać dostęp do telewizji na smartfonie lub tablecie z Androidem lub iOS-em.

Nie tylko telewizja, ale także VOD

Aplikacje Orange TV Go ma jednak znacznie szersze możliwości, niż tylko mobilny klient usługi telewizyjnej. Stanowi on także sklep z materiałami VOD, dzięki czemu użytkownik może za pomocą jednego programu korzystać zarówno z mobilnego dostępu do telewizji, jak i wykupować kolejne filmy, seriale i programy. Aby tego dokonać, wystarczy z menu bocznego wybrać pozycję TV na życzenie.

  • Menu zakupu VOD: u dołu widoczna dostępność materiału.
  • Podgląd produkcji dostępnych w ramach VOD.
[1/2] Menu zakupu VOD: u dołu widoczna dostępność materiału.

Co ważne, aplikacja pozwala nie tylko na zakupy, ale także oferuje czytelny dostęp do zestawianie zamówionych treści. Ten można uzyskać po przejściu do menu Zakupy w menu głównym, gdzie widoczne będą wszystkie wykupione dotychczas pozycje. Możliwe jest także zapisywanie konkretnych pozycji na później, dzięki menu Wybrane, które stanowi odpowiednik listy ulubionych.

Orange TV Go w przeglądarce

Korzystanie z Orange TV Go możliwe jest nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale także na pecetach. Usługa nie ma natywnego klienta, jednak wygodnie można z niej korzystać w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych. Dostęp można uzyskać pod adresem tvgo.orange.pl. Autoryzacja odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku aplikacji mobilnych. Identyczny jest także sposób nawigacji i interfejs, dzięki czemu użytkownik nie musi nabierać nowych przyzwyczajeń po zmianie urządzenia.

Obraz

Warto zwrócić tutaj uwagę, jak przez usługę są traktowane kolejne uruchomione instancje aplikacji przeglądarkowej. Każda przeglądarka traktowana jest jako kolejne urządzenie. Przy dodawaniu kolejnych punktów dostępu warto zatem wybrać jeden program, za pośrednictwem którego korzystać będziemy z Orange TV Go lub pamiętać o konieczności wyrejestrowania i dodania nowej przeglądarki po zmianie.

Dostępność i synchronizacja

Producent klienta nie zapomniał o wygodnych dla użytkownika detalach: Orange TV Go zapamięta zatem moment, w jakim użytkownik przestał oglądać dany program, a następnie przywróci ją, gdy rozpoczęta zostanie sesja na innym urządzeniu. Ta synchronizacja nie wpływa jednak na ograniczoną dostępność, wręcz przeciwnie – dostęp do tej samej stacji jest możliwy w tym samym momencie na dekoderze, jak i na dowolnym innym urządzeniu dodanym do Orange TV Go. Warto pamiętać, że w trakcie korzystania z Orange TV Go, obciążany jest pakiet danych użytkownika, zaś minimalna prędkość połączenia wymagana do poprawnego działania wynosi 750 kb/s.

Podsumowanie

Usługa Orange TV Go z całą pewnością nie stanowi odpowiedzi na oparte na strumieniowaniu VOD, które przebojem zdobywają świat, gdyż jest bardziej rozbudowaną platformową hybrydową – w jednym miejscu uzyskujemy dostęp do kanałów telewizyjnych, katalog nowych produkcji VOD, a wszystko – co stanowi jeden z najmocniejszych punktów – dostępne jest z poziomu różnej klasy urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi. Dla klientów Orange, którzy i tak są odbiorcami telewizji, takie rozszerzenie możliwości w cenie niecałych 5 złotych, jest pozycją obowiązkową.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)