reklama

Oregon blokuje działania RIAA

Strona główna Aktualności

O autorze

Prokurator Generalny stanu Oregon zablokował próby organizacji RIAA (Recording Industry Association of America), która starała się "szpiegować" studentów.

RIAA wysłała 17 studentom Uniwersytetu w Oregon wezwania do sądu. W dokumentach tych RIAA uważa, iż pobierali oni z Internetu pliki muzyczne objęte prawami autorskimi. Dokumenty przygotowane w Sądzie Okręgowym w Eugene stwierdzają jednak, iż wezwania są "zbyt szerokie i uciążliwe".

Uniwersytet nie może być zmuszany przez organizację zewnętrzną do przeprowadzania jakichkolwiek kroków, w tym prowadzenia śledztwa - uważa Pete Shepherd z biura prokuratora stanowego.

RIAA zaimplementowała strategię śledzenia komputerów, które nielegalnie pobierają pliki chronione prawem autorskim. Po wyśledzeniu maszyn należących do sieci kampusu uniwersyteckiego organizacja zażądała od władz uczelni, aby te zidentyfikowały właścicieli. Decyzja prokuratora stanu Oregon to potężny cios w politykę RIAA. To już drugie niepowodzenie tej organizacji w ostatnim okresie - wcześniej pojawiły się pogłoski, jakoby wytwórnia EMI postanowiła ograniczyć wsparcie finansowe dla RIAA.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama