r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ortodoksyjne Ubuntu

Strona główna Aktualności

Twórca Ubuntu, Mark Suttleworth, zapowiedział, że wraz z następną wersją dystrybucji zostanie wydana edycja zawierająca wyłącznie darmowe i otwarte komponenty.

Ortodoksyjna wersja Gutsy Gibbon ma być pozbawiona wszystkiego, co nie jest udostępnione na otwartych licencjach, czyli kontrowersyjne sterowniki, firmware, obrazy, dźwięki i aplikacje. Wersja będzie opracowana przy współpracy z twórcami dystrybucji gNewSense i ma być odpowiedzią na potrzeby użytkowników chcących posiadać 100% legalny i otwarty system.

Gutsy Gibbon ma posiadać jeszcze więcej zintegrowanych sterowników i stworzony od nowa instalator, który pozwoli między innymi na tworzenie nienadzorowanych, automatycznych instalacji. Gutsy nie ma być wydaniem o przedłużonym wsparciu technicznym (LTS).

Tymczasem, wczoraj miała ukazać się wersja kandydująca Ubuntu Feisty Fawn, jednak ze względu na wykryte w ostatniej chwili problemy w obsłudze chipsetów ATA i działaniu menedżera sieci zdecydowano opóźnić je o kilka dni. Dokładna data wydania nie jest jeszcze znana.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.