Ortografia 2.0

Strona główna Windows Edukacja i nauka Język polski
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ortografia to bardzo mały i prosty program do wspomagania nauki ortografii, dedykowany uczniom początkowych klas szkół podstawowych. Pozwala on utrwalać pisownię około 1000 wyrazów, najczęściej sprawiających problemy i zawierających litery 'u' lub 'ó', 'h' lub 'ch' oraz 'ż' i 'rz'.

Aplikacja umożliwia pracę w dwóch trybach - treningu i zawodów. Pierwszy z nich służy do ćwiczenia pisowni, drugi natomiast umożliwia sprawdzenie swojej wiedzy. O ile sam trening daje możliwość nauki, tak w trybie testu odpowiedzi udzielane są na cza, a po zakończeniu wyświetlana jest ocena. W opcjach programu dokonać można ustawień trybu pracy, ilości pytań, szybkości zegara oraz odtwarzania dźwięków.

Wszystkie wyrazy wykorzystywane przez program zapisane są w specjalnie przygotowanych plikach. Użytkownik może dowolnie rozbudowywać bazę słów, proces ten nie jest trudny, a dokładne informacje na ten temat znaleźć można w pliku tekstowym dołączonym do pobieranego archiwum z aplikacją.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

tryb treningu i zawodów, zmiana ustawień, dodawanie słów
brak
ocena użytkownika
03.10.2016 20:33 • Recenzja do wersji 2.0

Dobry program dla najmłodszych oferujący naukę poprzez zabawę i rywalizację. Plus za tryb treningu i zawodów, zmianę ustawień - ilość pytań itp. oraz dowolne rozbudowanie bazy słów. Program działa całkiem szybko i nie sprawia problemów z użytkowaniem. Jedynym minusem a w zasadzie problemem może być to jak zmusić dzieciaki do takiej "nauki".