Orweb (Przeglądaj Prywatnie) Orweb (Przeglądaj Prywatnie)

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Specjalistyczne przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Orweb (Przeglądaj Prywatnie) to przeglądarka internetowa stworzona jako projekt open source'owy, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas łączenia się z internetem. Oferuje szeroki zestaw opcji do ochrony prywatności użytkownika.

Przeglądarka łączy się z Internetem za pośrednictwem sieci Tor. Dlatego do jej poprawnego działania potrzebna jest inna aplikacja, Orbot. Bez niej nie skorzystamy z możliwości, które oferuje Orweb.

Aplikacja Orweb jest odporna na ataki prowadzone przez luki we Flashu lub JavaScripcie. Nie gromadzi historii odwiedzanych stron internetowych, pozwala maskować smartfon jako inne urządzenie (np. iPhone), oferuje też szeroki pakiet opcji dotyczący zarządzania plikami cookies. Jest to program bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, choć nieco razi archaicznym wyglądem. Nie o estetykę jednak tu chodzi, a o sprawne działanie i zapewnienie użytkownikom ochrony ich danych podczas przeglądania sieci. Twórcy aplikacji mocno się przyłożyli do tego zadania, a jako dowód troski jej twórców o maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkownika niech posłuży fakt, że program nie pozwala robić zrzutów ekranu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!