r   e   k   l   a   m   a
reklama

Oskarżenie o znak handlowy Android odrzucone

Strona główna Aktualności

O autorze

Sąd rozstrzygnął na korzyść firmy Google sprawę dotyczącą używania znaku towarowego Android.

Rok temu Erich Specht, programista i twórca firm Android Data Corporation oraz Android's Dungeon Incorporated, podał do sądu Google’a za bezprawne jego zdaniem wykorzystanie znaku towarowego Android. Nazwę zarejestrował w biurze patentowym 8 lat temu. Google natomiast złożył wniosek o rejestrację nazwy Android w 2007 roku, który w 2008 roku został odrzucony ze względu na podobieństwo znaków towarowych z zarejestrowanym przez firmę Spechta. Google odwołał się od decyzji, zaś Specht wniósł sprawę do sądu.

Programista domagał się 94 mln dolarów rekompensaty za naruszenie znaku handlowego. Sąd odrzucił jego wniosek, a także anulował prawa Spechta do znaku handlowego Android. W opublikowanym wyroku czytamy, że Specht utracił prawa do używania znaku, zaniedbując swoją firmę, zaś prawa patentowe wykorzystał jedynie do ataku na twórcę systemu Android. Programista prowadził bowiem Android Data od 1998 do 2002 roku, następnie zaś porzucił firmę. Google może więc zgodnie z prawem korzystać z nazwy Android w nazwie swojego systemu dla smartfonów.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów