r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OsmAnd Maps 2.0.1

Strona główna iOS Podróże i transport Mapy topograficzne i turystyczne

OsmAnd Mapy to aplikacja przygotowana w ramach otwartego projektu, oferująca dostęp do róznego typu map i nawigacji online i offline.

Dane kartograficzne i mapy wyświetlane w aplikacji pochodzą między innymi z projektu Open StreetMaps, tworzonego przez społeczność. Poza nimi można w OsmAnd skorzystać z map dla rowerzystów, map turystycznych czy żeglarskich z różnych źródeł. W ustawieniach profili (samochodowy, pieszy i rowerowy) można nakładać na siebie dwie warstwy z mapami i sterować przezroczystością jednej z nich, co pozwala porównywać dane.

Mapy w aplikacji OsmAnd można zapisać w pamięci smartfonu lub pobierać na bieżąco z Sieci. Aplikacja została wyposażona też w wyszukiwarkę miejsc i adresów, a także nawigację. Podróże z mapami OsmAnd można nagrywać i nawigować przy użyciu plików GPX z gotowymi trasami.

W darmowej wersji aplikacji OsmAnd możemy zapisać mapy w pamięci urządzenia tylko 7 razy i nie będziemy mieli dostępu do listy punktów informacyjnych, związanych z daną lokalizacją, sporządzonej w oparciu o Wikipedię. Z pobierania map bez limitu prób, dostępu do wiedzy z Wikipedii oraz danych o rzeźbie terenu skorzystamy po wykupieniu pełnej wersji programu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dobre programy na rower cz. 2: poznaj miasto, ułóż trasę i zwiedzaj

35
08.03.2016  •  Anna Rymsza

Jeśli rowery są już gotowe do wyprawy, wypada zaplanować pierwszą wycieczkę. Poniżej znajdziecie kilka aplikacji i stron, które pomogą przygotować trasę i znaleźć najciekawsze miejsca w okolicy, jeśli przy okazji chcesz pozwiedzać. Drogi rowerowe w polskich miastach Jeżdżenie rowerem po mieście nie sprawia problemów, jeśli ktoś zna okolicę i ma mniej-więcej pojęcie o drogach rowerowych. Początkujący mogą chcieć skorzystać z mapy, by zorientować się, którędy warto jeździć. Większość urzędów miast udostępnia mapy tego typu inwestycji na swoich stronach, ale warto zwrócić uwagę na kilka…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.