Osmo – zabawa iPadem i prawdziwymi klockami

Strona główna Aktualności

O autorze

Obecnie coraz trudniejszym zadaniem dla rodzica okazuje się oderwanie swojego dziecka od komputera, tabletu czy smartfona i przekonać do zabawy prawdziwymi, fizycznymi obiektami, co jest tak ważne w pierwszych latach życia. Z pomocą mają jednak przyjść Osmo, które wspomogą rozwój pociech, jednocześnie zapewniając im rozrywkę przy bardzo niewielkim (ale jednak) użyciu iPada.

Osmo to projekt składający się z czujnika, który zakładamy na kamerkę iPada, oraz różnego rodzaju klocków, które dziecko może układać. W Tangramie, jednej z dostępnych gier, musi ono ułożyć wyświetlony na ekranie wzór. Poprawne połączenie elementów zostanie potwierdzone sygnałem dźwiękowym. Inną grą jest Words, w którym dzieci muszą ułożyć z literek wyraz, określający rzecz pokazaną na obrazku.

Zabawka nie ogranicza się jednak do klocków. Dzieci mają także możliwość rysowania na kartce kształtów, które zostaną za pomocą czujnika przeniesione na ekran tabletu i będą miały wpływ np. na drogę spadających kuleczek, mających dotrzeć do wskazanego celu. Osmo pozwoli także na wykorzystanie prawdziwych zabawek, które akurat dzieci mają pod ręką, gdyż ich kształt również potrafi przenieść na płaszczyznę gry.

Póki co, Osmo dostępne jest w przedsprzedaży, w cenie obniżonej o 50%. Zabawka zostanie wysłana do nabywców pod koniec lata bieżącego roku.

Więcej informacji na temat Osmo możecie znaleźć na oficjalnej stronie zabawki.

© dobreprogramy

Komentarze