Ostatni cykl produkcyjny Photoshop CS3

Strona główna Aktualności

O autorze

Według źródeł związanych z grupą programistów najnowsza wersja Photoshopa jest już prawie na ukończeniu, co oznacza, że praktycznie będzie gotowa do testów i do wejście na rynek.

Photoshop CS3 będzie wydany w wersji uniwersalnej (ang. universal binary), co pozwoli użytkownikom Mac'ów na procesorach Intel w pełni cieszyć się możliwościami tej aplikacji. Według zapowiedzi ma to być najsprawniej i najwydajniej działająca wersja wydana na Mac'a.

Wśród największych zmian należy spodziewać się nowego interfejsu wykonanego na wzór najnowszego After Effects 7. Prócz dużej swobody w organizacji interfejsu (m.in. zmiana jasności interfejsu, zwijanie i rozwijanie palet) dużą modyfikację przejdzie pasek narzędziowy, który będzie można skonfigurować w tryb jednokolumnowy.

Kolejną dużą zmianą ma być umożliwienie nakładania filtrów identycznie jak style warstw oraz wykorzystanie do tego celu kart graficznych ATI/NVIDIA we współpracy z procesorem. CS3 to również modyfikacje pracy z video, mianowicie z pojedynczymi klatkami bezpośrednio importowanymi i eksportowanymi z Adobe Premiere czy After Effects, kolekcja nowych narzędzi pomiarowych, edycja tekstur importowanych, trójwymiarowych obiektów oraz Device Library pozwalający na podgląd w wirtualnych odpowiednikach mobilnych urządzeń.

Premiera pakietu Creative Suite 3 planowana jest w drugim kwartale 2007.

© dobreprogramy
s