Ostatni keynote Gatesa, Vista przekracza 100 milionów

Strona główna Aktualności

O autorze

Bill Gates wystąpił w Las Vegas podczas otwarcia corocznej konferencji Consumer Electronics Show (CES) 2008. Było to jego jedenaste wystąpienie na CES w ciągu piętnastu lat, ale tym razem bardziej szczególne - Bill po raz ostatni przemawiał jako etatowy pracownik Microsoftu. Od sierpnia tego roku założyciel korporacji zmienia priorytety i poświęca się pracy w prowadzonej z żoną Melindą fundacji.

Odkąd w 2001 roku po raz pierwszy mówiłem o Cyfrowej Dekadzie, prędkość, z jaką technologia wchodzi w centrum naszej pracy, nauki i rozrywki stała się niesamowita - mówił Gates. Pod wieloma względami jednak jesteśmy dopiero na samym początku transformacji, jakiej oprogramowanie dokona w naszym życiu. Podczas następnej Cyfrowej Dekady technologia uczyni nasze życie bogatszym, połączonym i bardziej produktywnym - dodał.

Bill Gates poinformował o zawarciu przez Microsoft kilku ważnych porozumień z firmami branży rozrywkowej i telewizyjnej, takimi jak Disney-ABC Television Group, MGM oraz NBC Universal. W swoim wystąpieniu Bill podał rówież kilka ciekawych danych statystycznych. Po pierwsze uaktualniono statystyki sprzedaży systemu Windows Vista. Ostatnie informacje z października mówiły o 88 milionach egzemplarzy, które trafiły do kanałów sprzedaży. Teraz Gates podaje, że liczba już sprzedanych licencji przekroczyła 100 milionów. Warto też odnotować, że w 2007 roku sprzedaż komputerów wzrosła o ponad 30%. Na CES można się było także dowiedzieć, że z usług Windows Live korzysta już 420 milionów użytkowników na całym świecie. Ogromny sukces odniosła też konsola Xbox 360, której sprzedaż w USA tylko w tym sezonie świątecznym przekroczyła 17 milionów sztuk.

Zainteresowanych po więcej szczegółów odsyłamy do kilkuminutowego wywiadu, jaki Channel 10 przeprowadził z Billem Gatesem. Dostępny jest też zapis całego wystąpienia otwierającego CES 2008. Oba materiały wideo można znaleźć na stronach centrum prasowego Microsoftu.

Natomiast w serwisie YouTube można znaleźć zabawny film przedstawiający ostatni dzień Gatesa w pracy.

© dobreprogramy