Pisz poprawnie po polsku

Rozwój Internetu niewątpliwie spowodował, że poczytność mediów drukowanych spadła, ustępując miejsca informacjom przekazywanym za pośrednictwem Sieci. Lawinowo powstające nowe portale i strony internetowe są wygodniejszym i bardziej przystępnym centrum zdobywania zarówno informacji, jak i wiedzy. Łatwość utworzenia własnej witryny powoduje, że ich twórcami często są ludzie niedbający o poprawność zamieszczanych tam tekstów. Mówiąc krótko - własną stronę może mieć teraz byle kto.

Formuła 1 - Live Timing

Formuła 1 nie jest sportem, który można w pełni zrozumieć, oglądając jedynie niedzielne relacje z wyścigów. Wiele drobnych, a jednocześnie ogromnie ważnych szczegółów, jest ukrytych przed okiem przeciętnego widza. Jeżeli kogoś Formuła 1 nie interesuje i taki ktoś nie ma zamiaru w żaden sposób zagłębiać się w ten sport, to resztę tego wpisu śmiało może sobie darować.

Całej reszcie chciałbym przedstawić ciekawy dodatek, mogący w bardzo prosty sposób uatrakcyjnić cały tzw.

Legalnie i z czystym sumieniem

Zawsze niechętnie patrzyłem na nielegalne systemy operacyjne i programy. Wolałem czegoś nie mieć, niż mieć tego piracką wersję. Płatne programy instalowałem jedynie na czas trwania ich wersji testowych; potem - obojętnie jak dobre były - odinstalowywałem je, a czarne myśli o ewentualnym zdobyciu ich mało legalnych wersji odsuwałem na bok.

Raz uległem pokusie. Po sprawdzeniu Office'a 2007 stwierdziłem, że wspaniale byłoby go mieć. Kupić? Nie no, aż tak potrzebny mi nie był.

Zimna wojna programowa

"Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę" - ten wers z wiersza Jerzego Lieberta zmieniłbym na taki: "Alternatyw mając wiele, wybór swój ciągle zmieniać muszę". Rozwój internetu i wolnego oprogramowania oraz znacznie większe możliwości techniczne sprawiły, że skąpe kiedyś zasoby programowe rozrosły się do ogromnych rozmiarów. Nikt nie jest zmuszony do używania jedynego "właściwego" lub jedynego dostępnego programu do wykonania konkretnego zadania.

E-dokument@cja

Coraz częstszym i coraz powszechniejszym staje się korzystanie z dokumentów w formie elektronicznej. Wiele firm i instytucji próbuje namówić swoich klientów na e-faktury, e-deklaracje podatkowe czy e-rozliczenia.

Ładniejsze wcale nie musi być lepsze

Kiedy kupowałem swojego Asusa, nie wiedziałem, że zainstalowana na nim Vista Home Basic nie posiada tzw. przezroczystości okien. Trochę się zawiodłem, bo - przyznam szczerze - zwracam uwagę na wygląd zarówno systemu, jak i używanych aplikacji. Zdarzało mi się zrezygnować z jakiegoś programu tylko dlatego, że jego szata graficzna była zbyt kiepska, ikonki zbyt proste itd.

EfficientPIM 2.98 - recenzja

EfficientPIM to elektroniczny organizer, dający swojemu użytkownikowi możliwość łatwego zarządzania czasem, planowania zadań, przechowywania notatek, haseł oraz szczegółów dotyczących kontaktów.

Interfejs:Bardzo przejrzysty i intuicyjny w obsłudze, z możliwością wyboru schematu kolorystycznego. Program można skonfigurować tak, by po uruchomieniu wyświetlał konkretny moduł, np. „Kalendarz”, „Zadania” lub „Dziennik”. Pasek boczny aplikacji pozwala na szybką nawigację pomiędzy poszczególnymi modułami bez konieczności korzystania z menu.

Zakupy online

Internet jest ogromną bazą informacji i potężnym narzędziem komunikacyjnym. Ostatnimi czasy stał się również dość prężnie rozwijającym się miejscem wymiany handlowej. Zakupy online stają się coraz bardziej powszechne, a ryzyko z nimi związane przez coraz większą rzeszę ludzi jet postrzegane jako abstrakcyjne i traktowane z przymrużeniem oka. Moje osobiste doświadczenie każe mi wysunąć wniosek, że internetowe zakupy są wygodne, w miarę bezpieczne i bardzo atrakcyjne cenowo. Oczywiście zdarzają się sprzedawcy-oszuści, a internetowych ofert nie można ślepo traktować jako zawsze najkorzystniejsze.

Google Sites

Powszechna opinia, że posiadanie własnej strony internetowej o dowolnej (legalnej) treści to sprawa trudna, pracochłonna i kosztowna, jest zdecydowanie nieprawdziwa. W dzisiejszych czasach wystarczy pomysł na stronę i chęci.