Ostatnia szansa na start w Imagine Cup 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Zostały tylko dwa tygodnie na zarejestrowanie się w konkursie technologicznym dla studentów Microsoft Imagine Cup. Start w konkursie to szansa na sprawdzenie umiejętności oraz zdobycie doświadczenia i atrakcyjnych nagród. Rywalizacja podzielona została na 9 kategorii zgrupowanych w 3 obszarach: Rozwiązania technologiczne, Bitwa na umiejętności oraz Sztuka cyfrowa. Suma nagród to niemal 200 tys. dolarów.

Tym razem polem ostatecznych rozgrywek będzie Paryż. Motywem tej edycji konkursu jest hasło technologia, która pomaga chronić środowisko. Zwycięzcy krajowych eliminacji pojadą reprezentować Polskę w finale światowym, który odbędzie się w lipcu.

W ubiegłorocznej edycji konkursu, której międzynarodowy finał odbył się w Korei Południowej, Polacy startowali w 7 z 9 kategorii konkursowych i zajęli pierwsze miejsca w trzech z nich, co zapewniło nam pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej konkursu. Polacy znaleźli się również wśród sześciu wyróżnionych zespołów w kategorii Projektowanie Oprogramowania.

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na polskiej stronie konkursu.

© dobreprogramy