r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ostatnie łatki Windows 10 Creators Update: aktualizacja rusza jutro!

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

To już nie buildy, lecz poprawki do buildów. Takie z numerkiem po kropce. Uczestnicy projektu Windows Insider otrzymali właśnie dwie zbiorcze aktualizacje, które naprawiają usterki odkryte dosłownie w ostatniej chwili przed oficjalną premierą dla publiczności. W szybkim pierścieniu wydano poprawki oznaczone jako 15063.13 i 15063.14, powolny pierścień dostał tylko 15063.13.

Szczegółowe informacje o zawartości łatek dostępne są tylko w aplikacji Centrum opinii za pośrednictwem rocznicowej aktualizacja systemu Windows 10 (pisownia oryginalna), ale bez obaw, w KB4016251 i KB4016252 (tak je oznaczono w Windows Update) nie ma niczego strasznego.

Pierwsza z poprawek rozwiązuje problemy z drukowaniem ze starszych systemów Windows na drukarkach podłączonych do komputerów z Windows 10 Creators Update, oraz usterkę w kodekach audio Realteka, które na niektórych urządzeniach wpadały w nieskończoną pętlę, pochłaniając wszystkie cykle procesora. Druga poprawka dotyczy problemu z nieusypialnymi procesami, które były usypiane po wybudzeniu urządzenia, oraz przynosi… przeniesienie Windows 10 Creators Update do pierścienia Release Preview.

r   e   k   l   a   m   a

Wygląda więc na to, że ostatecznym buildem Windows 10 Creators Update, który zostanie „sprzedany” użytkownikom 5 kwietnia poprzez Asystenta Aktualizacji (znajdziecie go w naszej bazie oprogramowania) będzie właśnie 15063.14. Pozostali zaczną otrzymywać system od 11 kwietnia – i wcale nie jest pewne, czy to czasem nie będzie jakieś 15063.15.

Takie mamy czasy, założenia Software-as-a-Service rozpleniły się także w oprogramowaniu desktopowym, nowy dzień, nowa aktualizacja.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.