r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ostrzeżenie dla aktualizujących PHP do wersji 5.3.7

Strona główna Aktualności

Ważna wiadomość dla wszystkich administratorów serwerów oraz właścicieli serwisów internetowych, którzy rozważali lub dokonali aktualizacji PHP do wersji 5.3.7.

Błąd, który pojawił się w ostatnio wydanej wersji PHP dotyczy funkcji crypt() i używanego w niej domyślnie algorytmu MD5. W opisywanym na stronie błędu #55439 scenariuszu, programista próbował wykonać kod crypt('password', '$1$U7AjYB.O$');, którego wynikiem powinna być suma kontrolna ciągu znaków zawierającego tzw. sól (w tym wypadku "$1$U7AjYB.O$"). Błąd w PHP powodował, że opisywana funkcja zwracała ciąg znaków podanych jako sól, a nie wynik działania funkcji skrótu. Błąd został już naprawiony, pojawiły się zaktualizowane, niestabilne wersje PHP przeznaczone dla systemu Windows oraz dla pozostałych systemów operacyjnych. Zgłoszony błąd dotyczy jedynie algorytmu MD5 i w przypadku zastosowania pozostałych oferowanych przez crypt() algorytmów będzie zachowywała się prawidłowo.

Zespół rozwijający PHP zaleca wstrzymanie się z aktualizacją do czasu wydania nowej wersji oznaczonej numerem 5.3.8, która powinna pojawić się w ciągu najbliższych dni.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.