Oświadczenie Hama Polska w sprawie klawiatury uRage Cyberboard

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Niedawno do testów otrzymaliśmy klawiaturę uRage Cyberboard. To stosunkowo tania, membranowa, podświetlana klawiatura dla graczy. Jej gamingowe zacięcie objawia się głównie solidnym wykonaniem, metalową podstawą, dzięki której klawiatura jest ciężka i nie przesuwa się po blacie, efekciarskim podświetleniem i anty-ghostingiem.

Jak się okazuje, nie zabrakło również wad: nie działała w niej kombinacja Shift + Alt + Z, tak potrzebna, gdy chce się Ż. Problem od razu zasygnalizowaliśmy Hamie. Producent stanął na wysokości zadania i opublikował w związku z całą sytuacją stosowne oświadczenie, którego treść publikujemy poniżej:

W imieniu Hama Polska oraz marki uRage chciałbym odnieść się do problemu technicznego zaistniałego podczas wykonywania testu klawiatury Cyberboard dla graczy z serii uRage. Pan Redaktor Oskar Ziomek zauważył błąd działania klawiatury, tj. brak możliwości wpisania polskiego znaku „Ż” ze względu na wadliwe działanie klawiszy alt + Shift.

Po ustaleniach między stronami – witryną dobreprogramy.pl, reprezentowaną przez Pana Macieja Olanickiego oraz Hama Polska, reprezentowaną przez Panią Małgorzatę Deckinger chcielibyśmy przeprosić za zaistniałe problemy oraz wyjaśnić co następuje w związku z niedogodnościami.

Hama Polska informuje, iż obecnie na rynku znalazła się niewielka ilość egzemplarzy klawiatury uRage Cyberboard w sprzedaży. Jest to nowy produkt, a jego promocja oraz rozpowszechnienie znajdują się w początkowej fazie. Jednocześnie zapewniam, że Klienci, którzy zakupią dany produkt lub już go zakupili mają prawo zwrócić produkt na mocy gwarancji. Jednocześnie chciałbym nadmienić, że nasi specjaliści podjęli już działania w celu usunięcia błędu w klawiaturze, a kolejne partie, które pojawią się na rynku nie będą obarczone wspomnianym defektem.

Z tego miejsca chciałbym w imieniu swoim oraz Hama Polska przeprosić za dostarczenie wadliwego produktu oraz brak możliwości wymiany go na działający prawidłowo ze względu na nieposiadanie takowego w produkcji. Mamy nadzieję, że będziemy mogli niebawem powiadomić o zażegnanym problemie (...).

Podsumowując, Hama niestety nie planuje wycofać produktu ze sprzedaży, a to może narazić na rozczarowanie i konieczność powrotu do sklepu kolejne osoby. Użytkownicy, którzy doświadczą podobnego błędu w swoich egzemplarzach uRage Cyberboard mogą liczyć na zwrot pieniędzy po oddaniu sprzętu na mocy gwarancji. Producent jest już na etapie rozwiązywania usterki i kolejne serie klawiatury mają być już jej pozbawione.

© dobreprogramy