r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Oświadczenie Microsoft w sprawie decyzji Korei

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu pisaliśmy o 32 milionach dolarów kary dla Microsoftu jaką zakończyła się procedura antymonopolowa prowadzona w Korei Południowej. Według urzędników Komisji ds. Konkurencji Republiki Korei (Korean Fair Trade Commission) korporacja nie powinna umieszczać w swoim systemie operacyjnym komunikatora Windows Messenger. Ponadto koreańscy urzędnicy nakazali producentowi, aby umożliwił firmom trzecim na osadzanie wewnętrz systemu Windows własnych, alternatywnych rozwiązań. W odpowiedzi Microsoft wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym nie zgadza się z decyzją Komisji i uważa, że firma działała w pełnej zgodzie z prawem koreańskim. Treść oświadczenia publikujemy poniżej.

Integracja w systemie operacyjnym Windows aplikacji multimedialnej Media Player oraz komunikatora Instant Messenger poszerza funkcjonalność produktu dla użytkowników końcowych, a także daje koreańskim firmom i producentom tworzącym urządzenia współpracujące z systemem Windows możliwości oferowania własnych rozwiązań opartych na platformie Windows.

Wiele firm koreańskich z dużym sukcesem oferuje aplikacje multimedialne i własne komunikatory, a konkurencja na rynku jest bardzo duża. Decyzja Komisji może w przyszłości mieć wpływ na konkurencyjność i innowacyjność branży. Microsoft podjął decyzję o odwołaniu się od postanowienia Komisji, ponieważ uważa ją za niezgodną z prawem koreańskim. Niezależnie od ostatecznego werdyktu w tej sprawie, firma w dalszym ciągu będzie tworzyła produkty dla odbiorców w Korei z pełnym poszanowaniem prawa konkurencji. Od dawna Microsoft uważa Koreę za istotne centrum innowacji w przemyśle teleinformatycznym. W dalszym ciągu podtrzymuje to przekonanie i zamierza dalej działać w dobrze pojętym interesie zarówno koreańskich konsumentów, jak i koreańskiej branży teleinformatycznej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.