r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Oszustwa nastolatków na Allegro

Strona główna Aktualności

Policja zatrzymała trzech gimnazjalistów podejrzanych o oszustwa na Allegro. Nastolatkowie początkowo na swoich kontach, a później na kontach bezprawnie przejętych od innych Internautów urządzali aukcje sprzedając wirtualne pieniądze wykorzystywane w jednej z gier sieciowych.

Policja szukała oszustów oferujących do sprzedaży na internetowych aukcjach wirtualne pieniądze wykorzystywane w popularnej wśród internatów grze Tibia. Jak ustalili policjanci w wielu transakcjach sprzedający nie dostarczali sprzedanych "karatów" narażając swoich klientów na straty.

Zatrzymano trzech gimnazjalistów z Braniewa. Wg ustaleń, to oni najpierw na swoich kontach, a później na kontach podstępnie przejętych od innych Internautów organizowali aukcje nie wywiązując się z zawieranych umów. Na pomysł takiego zarabiania pieniędzy wpadł 16-letni Przemek, wymyślając także jak przejmować konta innych osób. Gimnazjaliści włamywali się do obcych komputerów nie zabezpieczonych przed dostępem osób niepowołanych i wyszukiwali tam informacji o loginie i haśle dostępu do konta, korzystając z niego.

Jak szacuje policja w ciągu dwóch miesięcy każdy z zatrzymanych mógł w ten sposób zarobić nawet 6 tys. zł. Funkcjonariusze ustalają wszystkich poszkodowanych i wysokość poniesionych przez nich strat. W ustaleniu i zatrzymaniu sprawców pomagali pracownicy Działu Bezpieczeństwa portalu Allegro.

O losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.