Oto dwa nowe Galaxy J w podobno bardzo konkurencyjnej cenie. Samsungu, oby tak było!

Strona główna Aktualności
Galaxy J7.
Galaxy J7.

O autorze

Do serii Samsunga skupiającej niedrogie smartfony dołączy nowe modele. Galaxy J6+ i J4+ mają zwracać uwagę atrakcyjnym wzornictwem, a także… konkurencyjną ceną. Jeśli te obietnice zostaną spełnione, to może nas czekać mocne uderzenie ze strony Samsunga.

Nowe smartfony otrzymały wzornictwo zgodne z obecnie panującym trendem. W związku z tym wyświetlacz został rozciągnięty w pionie. Prawy i lewy bok otaczają smukłe ramki. Natomiast przestrzeń nad i pod wyświetlaczem została już przeznaczona dla szerszych ramek. Wielu osobom może się spodobać, że Samsung mocno trzyma się postanowienia nie stosowania wycięcia na ekranie.

Oba modele otrzymały duży, mający aż 6 cali wyświetlacz Infinity HD+. Niestety, nie jest to AMOLED. Lista zalet ma składać się z dobrej jakości zdjęć, która zostanie uzyskana z wykorzystaniem dwóch kamer umieszczonych z tyłu. Warto podkreślić, że główna kamera ma przysłonę f/1.9, co jest zapowiedzią całkiem niezłych fotek w gorszych warunkach oświetleniowych. To właśnie przy mniejszej ilości światła większość niedrogich smartfonów wypada słabo. Jeśli Samsung chce się tutaj wyróżnić, to może trafić do sporego grona klientów. W końcu niedrogi smartfon robiący atrakcyjne zdjęcia może być hitem.

Samsung chwali się jeszcze systemem Dolby Atmos, który na słuchawkach ma zapewnić słyszalnie lepszą jakość dźwięku. Pod względem wydajności będzie przeciętnie. Owszem system powinien działać sprawnie, podobnie jak większość popularnych aplikacji. Aczkolwiek nie będzie to smartfon dla graczy czy nawet osób lubiących czasem pograć. Producent stawia raczej na zdjęcia, dźwięk i wzornictwo. Niepokoi jednak 2 GB RAM w J4+.

Samsung Galaxy J6+

Ekran 6 cali, HD+, 18,5:9
Procesor Snapdragon 425
Pamięć 3 GB RAM, 32 GB + karta microSD
Główna kamera 13 MP, f/1.9 + 5 MP, f/2.2
Przednia kamera 8 MP, f/1.9
System Android Oreo
Akumulator 3300 mAh
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, LTE
Wymiary i waga 76,9×161,4×7,9, 178 g

Samsung Galaxy J4+

Ekran 6 cali, HD+, 18,5:9
Procesor Snapdragon 425
Pamięć 2 GB RAM, 32 GB + karta microSD
Główna kamera 13 MP, f/1.9 + 5 MP, f/2.2
Przednia kamera 8 MP, f/1.9
System Android Oreo
Akumulator 3300 mAh
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, LTE
Wymiary i waga 76,9×161,4×7,9, 178 g

Kluczową cechą, która może odciągnąć młode osoby od Huaweia czy Xiaomi, będzie niska cena. Tak atrakcyjnego cennika, jak ma Xiaomi nie należy oczekiwać. Jednak może być całkiem interesująco, bowiem polski oddział Samsunga mówi o bardzo konkurencyjnej cenie.

© dobreprogramy
s