reklama

Otwarte testy beta nowego Dooma już w przyszłym tygodniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Bethesda od jakiegoś czasu systematycznie publikuje kolejne zwiastuny nowego Dooma prezentujące elementy rozgrywki. Trzeba przyznać, że niewiele produkcji może pochwalić taką efektownością: świetna dynamika, czy możliwość zamiany w demona, prezentuje się świetnie i zapowiada wspaniałą zabawę. A ta może rozpocząć się na długo przed oficjalną premierą.

Dotychczas nowego Dooma mogli testować tylko wybrani, ale wkrótce się to zmieni. W przyszłym tygodniu gra trafi do otwartych testów beta i to na wszystkich platformach: PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Niestety otwarte testy będą trwać tylko dwa dni – od 15 do 17 kwietnia.

Nacisk zostanie położony przede wszystkim na testy trybu wieloosobowego, który w przypadku Dooma zapowiada się smokowicie. Gracze będą mogli przetestować między innymi możliwość przemiany w jednego z demonów, z których każdy będzie posiadał wyjątkowe umiejętności znacznie przewyższające możliwości przeciętnego żołnierza. Nie oznacza to jednak, że będą one nieśmiertelne, wręcz przeciwnie: po pokonaniu demona gracz automatycznie sam się w niego zmieni.

W weekendowych testach dostępne będą dwa tryby rozgrywki, klasyczny deathmatch oraz warpath, czyli wariacja trybu king of the hill wzbogacona o możliwość zbierania runów pozostawionych przez demony, co sprawi, że gracz sam będzie się w nie przeistaczał. Beta dostarczy możliwość rozgrywki na dwóch mapach. Premiera nowego Dooma ma nastąpić 13 maja.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama