Otwarte testy nowego silnika wyszukiwarki Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Google testuje właśnie nowy silnik do swojej wyszukiwarki. Przyszła wersja ma być szybsza i bardziej precyzyjna w podawaniu wyników. Od teraz do testów może przyłączyć się każdy chętny za pośrednictwem stworzonej specjalnie do tego celu witryny internetowej.

Informacja o nowym silniku wyszukiwania Google pojawiła się zaledwie w dwa tygodnie po podpisaniu opisywanej przez nas umowy Microsoftu i Yahoo! o współpracy nad rozwojem wyszukiwarki Bing. Google na oficjalnym blogu informuje, że prace trwały już wcześniej jednak były objęte całkowitą tajemnicą.

Wyszukiwarka Google nie przejdzie żadnych zmian wizualnych. Docelowo wprowadzony ma zostać jedynie nowy silnik. Zgodnie z zapowiedziami cechować go ma szybsze indeksowanie, lepsza trafność i kompleksowość wyszukiwania oraz inne cechy poprawiające funkcjonalność.

Już od teraz każdy chętny może sam przetestować nowy silnik. Jest on umieszczony na stronie www2.sandbox.google.com. Google zachęca do dzielenia się z firmą spostrzeżeniami na temat różnic w wynikach wyszukiwania w stosunku do obecnego silnika. Aby to zrobić wystarczy kliknąć w link "Nie podoba Ci się? Pomóż nam ulepszyć tę usługę!" znajdujący się pod wynikami wyszukiwania, a w formularzu zawrzeć słowo "caffeine".

© dobreprogramy