r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Otwartoźródłowa mysz kontrolowana oczami od Samsunga

Strona główna Aktualności

Samsung to nie tylko telefony i wojna patentowa z firmą Apple. Grupa pracowników Samsunga skonstruowała urządzenie, które nie tylko będzie przydatne dla niepełnosprawnych, ale również otwarte. Projekt eyeCan to zastępnik myszki, którego używa się… oczami.

eyeCan bazuje na przedstawionym na TED w 2011 roku projekcie EyeWriter, dzięki któremu sparaliżowany artysta po ośmiu latach odzyskał możliwość rysowania. Urządzenie działa bardzo podobnie — śledzi ruchy oka i przekłada je na przemieszczanie kursora na monitorze, przewijanie stron dokumentu, pisanie czy granie. Prototyp urządzenia zamontowany na okularach nie wygląda może estetycznie, ale jest oknem na świat dla wielu osób, które z różnych powodów nie mają władzy w kończynach.

Samsung zamierza udostępnić kod źródłowy oprogramowania i schematy do samodzielnej budowy. Urządzenie ma być dostępne dla każdego i możliwie tanie, dlatego właśnie wszystkie dane projektu będą ogólnodostępne.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.