r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Outcast w rękach dawnych twórców, są plany powrotu do marki

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W 1999 roku na PC pojawiła się wyjątkowa gra akcji. Outcast zabierał komputerowców do pięknego, otwartego i bardzo tajemniczego świata równoległego, zamieszkiwanego przez masę sterowanych niezwykle zaawansowaną (jak na tamtejsze czasy) Sztuczną Inteligencją, przedziwnych postaci. Cechą wyróżniającą produkt była też świetna oprawa graficzna. Robiono tu użytek z efektów, które dopiero w późniejszych latach stały się popularne. Okazuje się, że są plany powrotu do tej przykurzonej marki — prawa do niej trafiły z powrotem w ręce twórców.

Yann Robert, Franck Sauer oraz Yves Grolet, niegdysiejsi założyciele nieistniejącego już belgijskiego studia Appeal, odkupili Outcasta od Atari. Prawdopodobnie wyciągną teraz z szafy pomysły z powstającej na PlayStation 2 kontynuacji, która niestety z powodu problemów finansowych nigdy się nie ukazała — zespół zbankrutował zanim udało mu się dokończyć dzieło. Na razie za wcześnie mówić o jakichkolwiek ogłoszeniach, co do konkretnych planów na przyszłość, ale chyba nikogo nie zdziwi, jeśli nowy projekt wyląduje w niedługim czasie na Kickstarterze?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.