Outlook czy Outlook Express?

Strona główna Aktualności

O autorze

Zwykle Outlook Express postrzegany jest jako "okrojona" wersja Outlooka dostępnego wraz z pakietem Microsoft Office. Czy tak jest rzeczywiście? Czy Outlook to podpompowany Outlook Express? Zdecydowanie nie.

Niewątpliwie powszechne przekonanie o bliskim pokrewieństwie obu aplikacji związane jest z ich niemal tożsamymi nazwami, wbrew jednak nazewnictwu są to zupełnie inne aplikacje, o zupełnie innych możliwościach i zastosowaniach, tworzą je nawet odrępne zespoły programistów. Warto przy tej okazji wspomnieć, że również Microsoft musi zdawać sobie sprawę, iż zbieżność nazw jest bardzo nieszczęśliwa ponieważ wbudowany w system Windows Vista klient pocztowy nazwany został Windows Mail, a nie Outlook Express.

Większość użytkowników postrzega program Outlook Express jako zwykłego klienta poczty elektronicznej natomiast "pełnego" Outlooka jako klienta poczty o trochę poszerzonej funkcjonalności. O ile pierwsze spostrzeżenie można uznać za słuszne to już ograniczanie roli programu Microsoft Office Outlook do odbierania maili jest nieporozumieniem.

Aby rozwiać te wątpliwości zamieszczamy dziś w vortalu krótki artykuł poświęcony różnicom pomiędzy "małym" i "dużym" Outlookiem, a w zasadzie artykuł po krótce opisujący wartości dodane jakie można uzyskać korzystając z programu Microsoft Office Outlook.

Autorem artykułu jest Michał Bednarz, ekspert w zakresie technologii Exchange, współwłaściciel firmy CodeTwo, która stworzyła wiele rozszerzeń dla programu Outlook i komponentów oraz dodatków dla serwera Exchange. Wśród nich znajduje się m. in. program C2PublicFolders, który wyróżniliśmy w ramach akcji Promujemy polskich autorów. Michał Bednarz jest także ekspertem portalu WSS.pl w zakresie serwera Exchange.

Zapraszamy więc do lektury artykułu Outlook czy Outlook Express?

© dobreprogramy
s