Outlook na Androida z użytecznymi dodatkami: groźny rywal dla Gmaila?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Microsoft coraz śmielej poczyna sobie na Androidzie, rozwijając dla tego systemu aplikacje, które coraz lepiej wypadają na tle tego, do czego przyzwyczaiło nas Google. Dobrym tego przykładem jest mobilny klient poczty Outlook. Otrzymał on dopracowany system dodatków, pozwalających na wykonywanie wielu użytecznych zadań bez opuszczania aplikacji.

Już wcześniej Outlook pozwalał na proste zintegrowanie kalendarza z innymi aplikacjami: mogliśmy w ten sposób wyświetlać w jego kalendarzy przypomnienia z Evernote, wydarzenia Facebooka, zadania Wunderlisty i spotkania w Meetup. Niedawno wprowadzony system dodatków działa w kontekście samej poczty elektronicznej, pod warunkiem że mobilny Outlook jest klientem usługi Outlook.com lub poczty w chmurze Office 365.

Jeszcze w tym roku pojawić się ma obsługa dodatków w Outlooku także dla kont Gmaila, co może okazać się dla wielu osób wystarczająco dobrym argumentem, by porzucić google’owego klienta poczty na rzecz tego, który za darmo oferuje Microsoft. Nie przesadzamy, dodatki zostały naprawdę dobrze zrobione i bardzo ułatwiają pracę z pocztą na urządzeniu mobilnym.

Aby włączyć dodatki, należy dotknąć ikony kółka zębatego i z listy Ustawień wybrać w sekcji Połączone aplikacje i dodatki pozycję Dodatki. Znajdziemy tu listę aplikacji gotowych do zintegrowania, przez dotknięcie przycisku plus. Jest tego sporo, na liście znalazły się Evernote, Gfycat, Jira, MeisterTask, Nimble, OnePlaceMail, SmartSheet, Stickers by MojiLaLa, Microsoft Translator, Trello i Wrike. Oczywiście aby skorzystać z tej integracji, trzeba mieć już skonfigurowane konto w danej aplikacji.

Po włączeniu integracji, życie staje się (nieco) prostsze. Jeśli chcemy przykładowo dodać zadanie do naszej tablicy w Trello, wystarczy dotknąć ikony Dodatków wyświetlanej przy wiadomości. Wyświetli ona listę aktualnie zintegrowanych funkcji. W naszym przypadku wybieramy Add card to Trello i w następnym widoku uzupełniamy formularz karty. Uzupełniamy, ponieważ jest on już wstępnie wypełniony informacjami pozyskanymi z e-maila.

W podobny sposób można szybko przetłumaczyć wiadomość za pomocą Microsoft Translatora, wysłać komuś śmieszną animację w odpowiedzi przez Gfycata czy naklejkę z MojiLala, dodać zadanie we Wrike czy dane o kliencie w Nimble. Lista dodatków ma rosnąć, kto wie, może kiedyś pod tym względem dorówna desktopowemu Outlookowi?

Pozostaje więc tylko czekać – jeśli tylko wsparcie dla tych dodatków obejmie inne konta pocztowe, na czele z Gmailem, będzie to dobry powód, by uczynić z androidowego Outlooka podstawowego klienta poczty na smartfonie.

Mobilnego Outlooka na Androida znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy

Komentarze