Outsourcing nie zawsze się opłaca: HP będzie musiało wymienić miliony kabli zasilających

Strona główna Aktualności

O autorze

Prosty kabel zasilający stał się dla HP poważnym problemem, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Firmie przyjdzie wymienić nawet milionów sztuk takich kabli, oznaczonych jako LS-15 AC, po tym jak amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich uznała, że stanowią one zagrożenie. Felerne kable przegrzewają się, co prowadzić może nawet do stopienia i zwęglenia ich izolacji.

Jak poinformowały amerykańskie władze, kable te były wykorzystywane w laptopach i subnotebookach sprzedawanych pod markami HP i Compaq, a także w urządzeniach takich jak stacje dokujące, między wrześniem 2010 a czerwcem 2012. Do tej pory otrzymano 29 zgłoszeń o ich przegrzaniu się, co doprowadzić miało do dwóch poparzeń i 13 szkód na mieniu.

Klienci HP, którzy są w posiadaniu tych wyprodukowanych w Chinach kabli, będą mogli wymienić je na koszt producenta. Wystarczy w tym celu wypełnić formularz przygotowany przez firmę. Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć, czy posiadany przez Was kabel przypomina te, które zostały wycofane przez amerykańską komisję. HP zaznacza jednak, że nie wszystkie kable oznaczone LS-15 ulegają przegrzaniu.

Liczba kabli, które będzie trzeba wymienić, jest trudna do ustalenia. Centrala HP mówi o akcji ich wymieniania na całym świecie, konkretne liczby przedstawia jednak tylko dla USA (5,6 mln sztuk) i Kanady (ok. 450 tys. sztuk). Napisaliśmy w tej sprawie do HP Polska, jak tylko uzyskamy odpowiedź, poinformujemy Was o skali tego problemu w naszym kraju.

© dobreprogramy
s