Windows 8.1 - już czekam na 8.11

Na początek, żeby nie było, jestem użytkownikiem i fanem następujących OSów: od DOSa do Windowsa, kilku odmian Linuxa, OS X i iOSa i kocham je wszystkie. Androida nie!

START - krótkiej refleksji

Jestem wielkim fanem najnowszego systemu desktopowego Microsoftu, m.in. za stabilność i prędkość działania (palcowania nie sprawdzałem, bo nie mam na czym), toteż z radością powitałem wieść o wersji 8.1 vel Blue, która ma m.in. przywrócić przycisk START.

Jak tylko obraz ISO pojawił się w sieci, zainstalowałem sobie go na starym sprzęcie z 1GB RAMu, z ciekawości czy podoła. Pojawił się problem, bo zapomniałem, że wersja 64-bitowa lubi min. 2GB, po zmianie nośnika na wersję 32-bitową, instalacja poszła bezproblemowo i wydawało mi się, że idzie dużo szybciej, niż Windows XP na tym samym sprzęcie, do momentu kiedy okazało się, że w wersji Preview nie można założyć konta lokalnego w systemie. Przeniesienie profilu sieciowego trwało i trwało i trwało ale w końcu się skończyło.

Przypominam sprzęt słaby: AMD Athlon 64 3000+, 1GB RAMu, Radeon 9250

OK działa, menu START jest, sterowników do grafiki brak, mówię sobie popracuję troszkę, no i kilka dni popracowałem i w pewnym momencie potrzebny mi był kalkulator. No to klawisz start (jest taki na klawiaturze PC) i piszę kal.. i system wyszukuje mi kalkulator, no to <enter> oj oj to kafelkowy kalkulator, nie lubię go więc alt+f4 i jeszcze raz, szukam i szukam, a tu zwykłego kalkulatora nie ma. "Nie może być, na kocie jedzie..." no to szukam po folderach, za długo to trwa - i nagle olśnienie, przecież to nie jest polska wersja systemu. No to od nowa klawisz start i cal... uff jest - ot ciekawostka w angielskiej wersji systemu polskie kafelki, czyżby ta część systemu działała w chmurze i stąd wymóg posiadania microsoftowskiego konta? Ot pytanie?!

Jednakże, podczas wyszukiwania okazało się, że szukając system googluje, a właściwie binguje sieć i wyświetla co znalazł, nie podoba mi się to - bo nie obchodzi mnie coś, gdzieś tam, gdy szukam lokalnie, już widzę co będzie się działo gdy w te linki zaczną klikać klienci - zwłaszcza w przypadkowe linki, oj oj - .już mnie boli głowa. Póki co, nie znalazłem jak to wyłączyć, więc czekam na wersję 8.11, która wzorem Windowsa 3.11 będzie tą ostateczną.