PC Navigator 18 Free

Strona główna Windows Akcesoria Mapy i nawigacja GPS
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PC Navigator Free to darmowy program do nawigacji GPS stworzony przez Czechów dla komputerów i urządzeń mobilnych z systemem Windows Mobile oraz Android. Bazuje on na tworzonych przez społeczność użytkowników i pasjonatów mapach OpenStreetMap, które dostępne są dla każdego bezpłatne i charakteryzują się dużą dokładnością oraz bardzo częstymi aktualizacjami.

Sam program wyposażony został w przejrzysty i czytelny interfejs graficzny, który sprawnie obsługiwany może być nie tyle na komputerze co również telefonie czy tablecie. Charakteryzuje się on szybkim i płynnym działaniem, pozwalając na komfortową pracę aplikacji nawet na starszych urządzeniach mobilnych. Co istotne, aplikacja wykorzystuje bardzo popularne na całym świecie mapy OSM, które tworzone są przez ich użytkowników, co zapewnia nam, iż mapy będą zawsze aktualne i korzystając z nich nie wylądujemy w "szczerym polu".

Oprogramowanie PC Navigator Free oferuje funkcje nawigacji do wyznaczonego przez użytkownika punktu z opcją dynamicznej zmiany trasy po zjechaniu z tej wyznaczonej. Posiadamy możliwość definiowania typu trasy (najszybsza, najkrótsza itp.), dodawania do trasy punktów pośrednich, przez które chcielibyśmy przejechać, a także śledzenia takich informacji jak aktualizowana na bieżąco długość trasy, czas dojazdu itd. Aplikacja dysponuje prostymi, ale estetycznymi i czytelnymi wizualizacjami tras, dostępem do informacji o punktach POI oraz lokalizacjach gdzie spotkać można fotoradary. Przydatną opcją jest kopia zapasowa ustawień, pozwalająca przenosić indywidualne konfiguracje programu pomiędzy różnymi urządzeniami.

Twórca udostępnia również wersję komercyjną PC Navigator, która poza wspomnianymi funkcjami wersji bezpłatnej oferuje m.in. opcje śledzenia pojazdów. Więcej informacji na jej temat znaleźć można na oficjalnej stronie projektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #34 25.08.2018 19:16

mapy niestety sa płatne - piszę o instalacji na Windows 10 - brak map, a po próbie instalacji tylko wersje płatne handlowe

  #33 25.08.2018 19:13

mapy niestety są płatne

  #32 08.06.2017 20:35

@Anonim (niezalogowany):
Ulubione i punkty trasy w Androidzie zapisywane są (Android 4.4.2 i Android 2.3.5) na karcie pamięci, w katalogu:
Android/data/com.mapfactor.navigator/files/navigator

  #31 24.01.2017 15:44

@Tomek-123 (niezalogowany): a moźe wiesz gdzie zapisuje te trasy w androidzie? Pozdrawiam

  #30 10.11.2016 14:42

Właśnie wczoraj wypróbowałem. Kazałem mu wyznaczyć trasę z Kraśnika do Radomyśla nad Sanem i zaproponował drogę przez... Stalową Wolę Rozwadów. No cóż: można i tak, ale droga przez Olbięcin i Annopol jest o prawie 30 km krótsza i zważywszy na tę różnicę na pewno nie wolniejsza. Spróbowałem zatem wprowadzić Olbięcin jako punkt pośredni, a wtedy Navigator kazał przejechać przez Wisłę w Annopolu, a następnie wrócić przeprawą promową w Zawichoście. Nie wiem, jak jest gdzie indziej, ale algorytmy wyznaczania tras w Polsce południowo-wschodniej są po prostu chore.

  #29 29.10.2016 11:08

@Dziadek J i L: "mój wpisany do nawigatora punkt docelowy nie prowadzi jak trzeba. Powodem może być to, że niechlujnie wpisałem ten adres, "

Niechlujnie można wpisać wszystko, nawet współrzędne. Jeśli jest poprawna, dokładna mapa to nie może być błędu przy wyznaczaniu celu. W AM też można wyszukiwać cel przy pomocy współrzędnych, przykładowo: wybierając "Prowadź do/Szuka", a następnie "Punkt GPS".

Dziadek J i L   2 #28 22.07.2016 15:14

@HD (niezalogowany): Tak!. Rzeczywiście!. AM ma współrzędne!. Uruchamiam nawigator, klikam "Menu", potem "GPS" i "Informacje" i tu mam koordynaty. Mogę sobie je zanotować i dowolnie korzystać.
AM brakuje wspłółrzędnych przy adresach, które uprzednio się zanotowało. Np. w Ulubionych. Wywołuję Ulubione, potem jakiś adres i klikam przy nim na jego Informacje. Mam tu informacje o tym adresie. Ale nie współrzędne!. Tylko te, które sam wpisałem w momencie wprowadzania tego adresu.
Współrzędne są czasem nawet konieczne!. Przykładowo mój wpisany do nawigatora punkt docelowy nie prowadzi jak trzeba. Powodem może być to, że niechlujnie wpisałem ten adres, że miejsce jest na odludziu, że jest wiele punktów tak samo nazywających się itp.. Dobrze jest wówczas skonfrontować koordynaty swojego adresu z tym samym adresem wziętym od znajomego z jego nawigatora, ale z inną niż AM mapą. Niech będzie od kogoś innego. Można też popatrzyć i wyszukać w Internecie. Jest to jednak strata czasu.
Niestety w AM, choć jest płatna, nie ma takiej możliwości by wejść na okienko współrzędnych wpisać je i spokojnie jechać w trasę. Po prostu, Auto Mapie jest bardzo potrzebna ta opcja, gdyż jako mapa jest rzeczywiście dobra. Jeśli AM będzie mieć takie coś, to ucieknie konkurencji do przodu.
A propos konkurencji, MapaMap ma współrzędne, i to od dawna!.

  #27 06.03.2016 18:47

@Dziadek J i L: W Automapie współrzędna są.

Dziadek J i L   2 #26 03.01.2016 15:29

Witam.
Od niedawna jeżdżę na mapie mapFaktor i już ją polubiłem. Ostatnio, bez żadnych kłopotów uaktualniłem ją i pobrałem duży kawał Europy z wyjątkiem tych krajów, gdzie samochodem raczej nie pojadę tj. Anglia, Szkocja, Irlandia i krajów typu Gruzja, Azerbejdżan, Kirgizja itp. Zajęło mi to na karcie około 8GB. Używając mapy wgranej na karcie trzeba tylko wybrać ścieżkę dostępu do niej. Potwierdzam zalety opisane przez poprzedników. Jest dobra i prosta w obsłudze!. Nie zauważyłem by ktoś wspomniał, że mapFactor umożliwia wywołanie współrzędnych geograficznych wskazanego miejsca (AutoMapie tego brak). Jest to duży plus.
Jedynie co mnie męczy, to ostateczne ustalenie celu podróży. Nie mogę się z tym uporać i uprościć sobie. Przykładowo, po wybraniu kraju, miasta i ulicy chcę wybierać numer budynku, a tu wyskakuje mi kilka możliwości. Dochodzę do miejsca, do którego chcę dojechać drogą prób i błędów. Niestety, zajmuje to nieco czasu. Jeśli wybór miejsca docelowego dotyczy adresu w Polsce, to pół biedy, ale jeżeli jest to np. lotnisko w Dortmundzie, czy innym Duiseldorfie to nie umiem się pozbierać i wybrać jednego z kilku wyszczególnionych, a będących w niewielkiej odległości.
Mapę mapFactor używam na nawigatorze BLOW gps580dvr (tym z pamięcią 8GB) i jak dotąd nigdy mnie nie zawiodła i nie zawiesiła się. Znajomy kupił wypasiony nawigator za ogromne pieniądze i ..., żadnej rewelacji.

  #25 12.11.2015 09:38

Dobry program

  #24 20.06.2015 17:02

@SASSS (niezalogowany): Dokładnie, ja tak wyedytowałem Open Street Map swojej okolicy, że jest wszystko, od aktualnych prędkości na drogach, po drogi, chodniki, drogi rowerowe i ścieżki w lesie :)

  #23 25.02.2015 22:20

Już znalazłem.
Ulubione miejsca zapisywane są w pliku favourites.xml
Punkty naszych tras znajdują się w pliku routing_points.xml
Pliki są w katalogach:
Windows Vista: C:\Users\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roaming\Navigator\14.1
Nawigacja: główny katalog programu Navigator

Może komuś się przyda.

  #22 25.02.2015 18:50

Ktoś wie w jakim pliku program (Windows) zapisuje ulubione miejsca i trasy? Chciałbym wyznaczyć trasę na komputerze i przenieść plik do nawigacji.

  #21 29.01.2015 22:51

Spoko program, Testowałem w październiku na Sycylii na 2 urządzeniach - Samsung Galaxy S4 i Asus Google Nexus - bez problemów w wersji offline.
Od tamtej pory były chyba ze 4 aktualizacje map. Polecam.

  #20 13.01.2015 11:41

Po zainstalowaniu nawigator free 14.1 nie pokazuje mi mniejszych dróg, tak jak na 12.3 co robić?

  #19 08.01.2015 13:46

Program na nawigacji Goclever strasznie się wlecze, działa bardzo wolno, zatyka się.

Komentarze do poprzednich wersji

  #18 09.08.2014 22:02

@Michał1983 podaj link do tego miejsca, napisz na forum OSM, albo sam dodaj to rondo. Te mapy są aktualne dzięki aktywności ludzi takich jak Ty, którz\y widzą, że coś wymaga poprawy.

  #17 09.08.2014 22:00

@Michał1983 podaj link do tego miejsca, napisz na forum OSM, albo sam dodaj to rondo. Te mapy są aktualne dzięki aktywności ludzi takich jak Ty, którz\y widzą, że coś wymaga poprawy.

  #16 09.08.2014 21:59

@Michał1983 podaj link do tego miejsca, napisz na forum OSM, albo sam dodaj to rondo. Te mapy są aktualne dzięki aktywności ludzi takich jak Ty, którz\y widzą, że coś wymaga poprawy.

  #15 21.07.2014 09:40

"mapy będą zawsze aktualne" Dobry żart. Moje 80 tysięczne miasto ponad dwa lata temu na jednej z głównych ulic przebudowało dwa położone obok siebie skrzyżowania na ronda turbinowe. Na OSM dalej skrzyżowania wyglądają, jak kiedyś.