reklama

PC ulegnie autodestrucji za X sekund, czyli pendrive, który pali komputery

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Fani filmów szpiegowskich doskonale kojarzą momenty, w których po wykorzystaniu jakiegoś sprzętu elektronicznego ulegał on automatycznemu zniszczeniu, żeby nikt niepowołany nie mógł z niego już potem skorzystać. Są na tym świecie ludzie, którzy naoglądali się Bondów oraz Mission: Impossible, czego rezultatem jest między innymi pendrive potrafiący spalić jeśli nie cały komputer, to przynajmniej jego płytę główną.

Specjalnie spreparowaną pamięć USB Killer v2.0 należy umieścić w porcie biurkowego PC lub laptopa i tyle. Duża energia zgromadzona w kondensatorach pendrive'a wywoła spięcie. Najprawdopodobniej dyski twarde pozostaną sprawne, a i sam procesor może się nie usmaży, ale i tak z komputera nie dało się będzie korzystać bez modernizacji. Ta sama sztuczka zadziała z telewizorami, telefonami czy czymkolwiek, co ma port USB.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić