reklama

PC w kieszeni - Intel Compute Stick nowej generacji jużdostępny w Polsce #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Na polskim rynku pojawił się Intel Compute Stick nowej generacji, czyli komputer PC wielkości pendrive’a. Urządzenie umożliwia zamienienie dowolnego telewizora albo ekranu z portem HDMI we w pełni funkcjonalny komputer.

Model dostępny w polskich sklepach bazuje na najnowszym, czterordzeniowym procesorze Intel Atom x5-Z8300. W komputerze wielkości dużej paczki gum do żucia zamknięto ponadto 2 GB pamięci RAM, dwa gniazda USB (3.0 i 2.0), moduły Wi-Fi i Bluetooth. Intel Compute Stick oferuje 32 GB przestrzeni dyskowej, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Za wysoką jakość multimediów odpowiadają układy Intel HD Graphics i Intel HD Audio.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu Windows 10. Może być obsługiwane m.in. za pomocą bezpłatnej aplikacji Intel Remote Keyboard, zainstalowanej na dowolnym smartfonie lub tablecie.

Intel Compute Stick można kupić już za 679 zł. W najbliższym czasie w sprzedaży w Polsce pojawią się również modele Intel Compute Stick z procesorami Intel Core M szóstej generacji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić