PC-BSD 1.4

Strona główna Aktualności

O autorze

PC-BSD to system stworzony na bazie FreeBSD, w założeniu będący prostym w obsłudze systemem rodziny BSD, przeznaczonym dla użytkowników biurowych i domowych. Niedawno ukazała się stabilna wersja wydania 1.4.

PC-BSD 1.4 bazuje na FreeBSD 6.2-STABLE, serwer grafiki to Xorg 7.2, a domyślnie oferowane środowisko graficzne - KDE 3.5.7. Prócz tego dostępny jest system trójwymiarowych efektów graficznych Compiz-Fusion 0.5.2, wsparcie dla technologii Flash, zintegrowane sterowniki do kart graficznych Nvidia i bezprzewodowych kart sieciowych Intel serii 2100.

W porównaniu do wersji beta poprawiono działanie menedżera sieci, graficznego konfiguratora Xorg, partycjonowania podczas instalacji i wykrywania konfiguracji przez Xorg. Pojawiły się też nowe sterowniki do drukarek HP, nowy schemat graficzny KDM i graficzne narzędzie do konfiguracji połączeń PPPoE. Z nowych narzędzi wymienić należy konfigurator połączeń sieciowych (także bezprzewodowych), narzędzie do obsługi systemowej bramy ogniowej, graficzny menedżer pakietów i aplet informujący o stanie baterii notebooka.

Szczegółowe informacje na temat nowej wersji PC-BSD znaleźć można na stronach twórców, na których dostępna jest też pełna lista pakietów i adresy serwerów zwierciadlanych.

© dobreprogramy