PC-BSD 8.0 RC wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pojawiła się wersja Release Candidate systemu PC-BSD 8.0 (Hubble Edition), wariacji systemu FreeBSD przystosowanej dla początkujących użytkowników.

W wersji RC wprowadzono kilka zmian w stosunku do wydanej na początku roku wersji Beta. Przede wszystkim podstawą systemu jest teraz FreeBSD 8.0-RELEASE-P2. Poprawiono także kilka błędów, między innymi rozwiązano problemy z bootowaniem z ZFS, wykrywaniem dysków podczas instalacji, podsystemem drukowania czy zawieszaniem się aplikacji do kontroli sieci. Pełna lista zmian dostępna jest w changelogu na stronie domowej projektu.

PC-BSD 8.0 RC można pobrać za pośrednictwem jednego z mirrorów. Przed instalacją warto zapoznać się z dokumentem Release Notes. Przypominamy, że RC to jeszcze nie wersja finalna, może więc potencjalnie powodować problemy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie