r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PCI-Z 2.0

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PCI-Z to prosta aplikacja informacyjna, która wyświetla szczegóły o zainstalowanych w komputerze kartach rozszerzeń rodziny PCI oraz innych elementach płyty głównej (również nowo zainstalowanych, które nie zostały jeszcze rozpoznane). W praktyce wliczają się w to karty PCI-Express, PCI-X, kontrolery płyty głównej (karty dźwiękowe, sieciowe, interfejsy SATA, itp.). Dodatkowo program wyświetla podstawowe dane o komputerze: jego nazwę, aktualnie zalogowanego użytkownika, zainstalowany procesor, ilość dostępnej pamięci operacyjnej oraz wersję systemu operacyjnego.

Galeria programu

Wśród wyświetlanych danych znajdziemy między innymi nazwę producenta danego sprzętu, konkretne symbole urządzenia, typ i podkategorię oraz status. Dowiemy się z niego przede wszystkim, czy urządzenia zostały odpowiednio skonfigurowane oraz czy wymagana jest instalacja nowszych sterowników. Jeśli tak, możemy wyszukać je bezpośrednio z aplikacji, korzystając z opcji w menu kontekstowym, jednak w praktyce polega ona na automatycznym wygenerowaniu zapytania do wyszukiwarki Google i wyświetlenia listy wszystkich wyników w domyślnej przeglądarce. Ostateczny wybór odpowiedniego sterownika oraz jego pobranie i instalacja i tak będzie więc w gestii użytkownika.

Wygodnym dodatkiem może okazać się opcja eksportu danych w formie raportu (w formacie TXT, CSV lub JSON) oraz możliwość wysłania zestawienia mailem, choć w tym przypadku konfiguracja konta, z którego zostanie wysłana wiadomość została niepotrzebnie skomplikowana do kilku kroków w osobnych okienkach. Z tego powodu, choć jest to czynność prosta, w praktyce sprawia wrażenie przesadnie czasochłonnej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.