reklama

PCinfo MagicEYE 5.5 - sam zaudytuj swoją firmę!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma FairNet wydała najnowszą wersję swojego programu PCinfo MagicEYE 5.5 - służącego do zarządzania licencjami i infrastrukturą IT. Na naszych łamach udostępniamy bezpłatną wersję tego produktu, przygotowaną przez producenta specjalnie dla czytelników vortalu dobreprogramy.

PCinfo MagicEYE to rozbudowany system do audytu oprogramowania i zarządzania zasobami IT w firmach. Program umożliwia przeprowadzanie bardzo szczegółowej ewidencji posiadanych komputerów, podzespołów komputerowych i innych urządzeń informatycznych, a także precyzyjne wykrywanie zainstalowanego na komputerach oprogramowania. Wszelkie dane pobierane są z instalowanych zdalnie agentów rezydujących na poszczególnych końcówkach w sieci i wyświetlane na stanowisku administratora. PCinfo MagicEYE umożliwia wprowadzenie liczby posiadanych licencji na oprogramowanie dzięki czemu można w łatwy sposób wychwycić ewentualne różnice, a także sprawdzić na jakich konkretnie komputerach zainstalowany jest dane oprogramowanie.

Główne nowości od wersji 5. to m.in. możliwość testowania komputerów nie tylko za pomocą udostępnionego folderu ale także przez Internet za pomocą protokołu FTP, automatyczne porównywanie zmian sprzętowych, możliwość odczytu wprowadzonych kluczy licencyjnych do Windows i Office na poszczególnych stanowiskach, większa integracja z Active Directory (informacje o zalogowanych użytkownikach są automatycznie odczytywane, importowane do bazy danych i opracowywane), polepszona integracja z systemem MagicDESK tego samego producenta, automatyczne przypomnienia o kończących się terminach gwarancji, wygaśnięciu licencji itp. Nowością jest także moduł do testowania systemu Linux (w pierwszej fazie do automatycznego testowania sprzętu i ewidencji licencji). W wersji 5.5 nowości to m.in. możliwość przeprowadzania ukrytego audytu, testowanie i statystyka nośników czy poprawiona detekcja sprzętu.

Wersja PCinfo MagicEYE 5.5 przygotowana dla Czytelników vortalu dobreprogramy jest całkowicie bezpłatna, jedyne ograniczenie to limit 10 stanowisk - co jednak w zupełności wystarcza w wielu przypadkach.

PCinfo MagicEYE 5.5 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało