PCinfo MagicEYE 5.0 po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma FairNet wydała PCinfo MagicEYE w wersji 5.0 po polsku. Program ten będzie też niedługo udostępniony w wersji bezpłatnej dla czytelników vortalu dobreprogramy.

PCinfo MagicEYE to rozbudowany system do audytu oprogramowania i zarządzania zasobami IT w firmach. Program umożliwia przeprowadzanie bardzo szczegółowej ewidencji posiadanych komputerów, podzespołów komputerowych i innych urządzeń informatycznych, a także precyzyjne wykrywanie zainstalowanego na komputerach oprogramowania. Wszelkie dane pobierane są z instalowanych zdalnie agentów rezydujących na poszczególnych końcówkach w sieci i wyświetlane na stanowisku administratora. PCinfo MagicEYE umożliwia wprowadzenie liczby posiadanych licencji na oprogramowanie dzięki czemu można w łatwy sposób wychwycić ewentualne różnice, a także sprawdzić na jakich konkretnie komputerach zainstalowany jest dane oprogramowanie.

Główne nowości w wersji 5.0 to m.in. możliwość testowanie komputerów nie tylko za pomocą udostępnionego folderu ale także przez Internet za pomocą protokołu FTP, automatyczne porównywanie zmian sprzętowych, możliwość odczytu wprowadzony kluczy licencyjnych do Windows i Office na poszczególnych stanowiskach, większa integracja z Active Directory (informacje o zalogowanych użytkownikach są automatycznie odczytywane, importowane do bazy danych i opracowywane), polepszona integracja z systemem MagicDESK tego samego producenta, automatyczne przypomnienia o kończących terminach się gwarancji, wygaśnięciu licencji itp. Nowością jest także do testowania systemu Linux (w pierwszej fazie do automatycznego testowania sprzętu i ewidencji licencji).

Przypomnijmy, że niedawno producent udostępnił specjalnie dla czytelników vortalu dobreprogramy bezpłatną wersję PCinfo MagicEYE 4.0 (ograniczoną do 10 stacji roboczych). Uzyskaliśmy zapewnienie, że najnowsza, 5. wersja programu zostanie również niedługo przygotowana w takiej samej, specjalnej wersji. Tymczasem wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z najnowszym PCinfo MagicEYE 5.0 odsyłamy na strony producenta, gdzie można pobrać wersję testową tego programu.

© dobreprogramy
s